دلنوشته شکوفه آذرماسوله دانشجوی اخراجی کارشناسی ارشدمدیریت بازرگانی بین الملل و زندانی سیاسی سابق : به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

مقالات ونوشته ها

روز دانشجو ،این روزها متعلق به تمامی دانشجویان آزاده ایست که خون سرخ شان این روزها سنگفرش خیابان ها رو رنگین کرده… روز دانشجو این روزها متعلق به نازنینانی چون برهان منصورنیا. هاست… دانشجوی دکتری که یکی از آرزوهایش تاسیس کلینیک دامپزشکی درمریوان بود…اما ضحاکان وقیح از پشت به اوشلیک کردند و جانباخته راه آزادی شد…یا دانشجوی ۱۹ ساله محمد طاهری که باشلیک گلوله به پهلویش جان باخت…. یا امیرحسین صادقی دانشمند جوان ایرانی ومبتکر آب شیرین کن ارزان قیمت برای مردم با گلوله پاسداران خامنه ای به قتل رسید وبسیارانی دیگر ….که سرنوشت رشادت بار تک تک شان لرزه بر هیولای دیکتاتوری می اندازد …..وقطره قطره خون پاک شان بارور میکند درخت سبز و ژرف آزادیخواهی را….
پنجه در پنجه دیکتاتور فرو می رود و فریاد, میزند….
تو دیکتاتور من آرش
آتش جواب آتش….
در قیام ۹۶ دلاورانه فریاد اصلاح طلب اصول گرا دیگه تمامه ماجرا را سردادند و در جنبش ۹۸ امتداد این صدای تاریخی شدند تا به فرصت طلبان و سیاه کارانی چون خاتمی چی ها و موسوی چی ها گوشزد کنند که بلوغ سیاسی ملت ایران و نسل فرهیخته این سرزمین به خون نشسته دیگر دلخوش به بازگشت طلایی عمام راحل نیست ونخواهد بود…. دیگر فریب کلید دارهای بنفش و شکلاتی که دستشان از همان دوران اصلاحات آلوده به خون سعید زینالی هاست و همچنان وزارت اطلاعات شان از اسم مختاری و پوینده میهراسد نخواهند خورد….
دانشگاه امروز از همیشه ایام زنده ترو پوینده تر است … چرا که دانشجویان شجاع فریاد میزنند :
پول نفت چی شده خرج بسیجی شده
دانشجوبیدار است. با زحمتکش همراه است
دانشجو. کارگر معلم اتحاد اتحاد
روز دانشجو این روزها لرزه بر اندام وزارت اطلاعات و سپاه میاندازد…. چرا که دانشجویان شجاع سرزمین مان این روز ها از اوین و رجایی شهر و فشافویه نمیترسند ….
این روزها اوین دانشجو میپذیرد ..
یاداوری خاطرات فیسبوک :
شکوفه آذر ماسوله زندانی سیاسی سابق : روز ۱۶ آذر روز دانشجو ،را مبدل به روز اتحاد و همبستگی و همدلی با دانشجویان و کارگران و معلمان زندانی و زندانیان سیاسی نماییم. صدای بی صدایشان باشیم.
خاطرات فیسبوک… یک سال پیش…این نکته رو به من یاداوری کرد که جنبش دانشجویی به سرعت برق وباد به سمت بلوغ و سرنگونی و دیکتاتور ستیزی پیش میراند….
شانزدهم آذر ماه ‏#روز_دانشجو را اول باید به دانشجویان ممنوع التحصیل و دانشجویان زندانی که این روزها تعدادشان کم نیست تبریک گفت ، آنهایی که مصداق جمله دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد هستند …دانشجویان با شرفتی که نشان دادند دانشگاه هنوز زنده است.

دانشجو همین طور که از اسمش هم پیداست باید جوینده دانش باشد و مطالبه گر حقوق جامعه ای که درآن زندگی میکند…در دنیای امروزو به خصوص در سرزمین ما اگر دانشجو سهیم در فعالیت مدنی و سیاسی نباشد و درد های جامعه را نشناسد و به دنبال چاره جویی نباشد و بی تفاوت از کنار مردمی که بسیاری به نان شب محتاجند ،کودکانی که در پیش چشم مان به جای مدرسه در خیابان ها اواره….و با التماس گلی یا فالی می فروشند… جوانانی که زیر بار اعتیاد و بیکاری وهزاران معضل و اسیب اجتماعی نایی برایشان باقی نمانده و هزاران درد و رنجی که در جامعه موج میزند… معنای دانشجو اگر با دستهای پینه بسته کارگران و زحمت کشان گره نخورد.. بی معنا خواهد بود…
دانشجو باید این روزها از خود بپرسد چرا در سرزمینش که روزی ثروتمندترین کشورها بود واکنون نیز سرشار از غنی ترین منابع نفت وگاز و منابع انسانی دنیاست عده ای گور خواب میشوند …
چرا اسماعیل بخشی ها تا سرحد مرگ شکنجه میشوند…. چون صدای بی پناهی وفقر کارگرانی بوده اند که برای دریافت حقوق شان خودسوزی کرده اند؟!!
حکومتی که سالها ی پیش به گرده کارگران آق تپه شلاق زد … چون صدایشان نبودیم….
حکومتی که دستانش خونین به قتل های خاوران، قتل عام ۶۷ ،… قتل های زنجیره ای… کوی دانشگاه و اشک های مادر سعید زینالی… کهریزک و کشتار ۸۸ …و دیماه ۹۶ است و همچنان با وقاحت ولبخند مهوع اش اعلام میدارد در ایران زندانی سیاسی ندارد… باید که پاسخگوی دانشجو ومعلم و دانشگاهیانی باشد که شرافت و آزادگی را به منافع شخصی و آقازاده شدن برگزیده اند. ….
روز دانشجو، این روزها روز دانشجویان با شرفتی ایست که با وجود فضای اختناق و امنیتی دانشگاه ها هرروزه صدای کارگران هفت تپه و فولاد میشوند… رودر روی بسیجیان و مواجب بگیران می ایستند و سرود سراومد زمستون میخوانند….
روز دانشجواین روزها متعلق به دانشجویانی ایست که از دیماه ۹۶ تا کنون در اوین درس آزادگی می اموزند…

روز دانشجو روز تمام دانشجویانی ایست که زبان سرخشان سر سبزشان را به باد داده…

photo_دانشجو ۲۵

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند

شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند بجای والدین خود، با به دست گرفتن بنرهای #فریاد_کارگران_گرسنه و #از_یاد_رفته خشم و نا امیدی خود را نسبت به مسئولان ابراز کردند. #فریاد_کارگران_گرسنه

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: