photo_2دنیا ویسی

دیوار ظلم و جور  حکومت  این بار بر سر «دنیا» آوار شد
دنیا، دختر هفت ساله اهل روستای «گرماش»/ سنندج/کردستان ، 16 روز پس از پا گذاشتن به کلاس درس برای تحصیل علم و دانش بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه، قربانی رویایی شد که این روزها دانش آموزان یک سوم مدارس کردستان را در معرض خطر و تهدید قرار داده است.

«دنیا ویسی» دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی روز گذشته در حیاط مدرسه براثر فروریختن دیوار مدرسه مجروح و به دلیل شدت جراحات درگذشت.

امجد ویسی پدر این دانش‌آموز : من از آموزش و پرورش شاکی هستم چرا که فرزندم را برای تحصیل علم و دانش به مدرسه فرستادم ولی باید پیکر بی‌جان دخترم را از مدرسه پس بگیرم.
♦️یک سوم مدارس استان کردستان غیراستاندارد است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان روز گذشته در رسانه‌های جمعی اعلام کرده بود در حال حاضر یک سوم مدارس استان

غیراستاندارد بوده که مدرسه روستای گرماش نیز یکی از این مراکز آموزشی فرسوده و غیراستاندارد است.

به گفته رشید قربانی متأسفانه بارها در جلسات و گفت‌وگوهای مختلف هشدار داده‌ایم که مدارس سطح استان فرسوده هستند،

 مقامات نظام بخوبی از این مسالە آگاھند و مدعی ھستند بودجە ندارند. در حالیکە در کردستان بیش از ٣٠ ھزار پایگاە نظامی سپاە با بھترین مصالح و در سخت ترین مناطق سنگلاخی و کوھستانی احداث شدە اند. برای بسیاری از این پایگاھھا جادەکشی آسفالت ھم       صورت گرفتە است.       غفلت از وضعیت بد مدارس فرسوده کشور در حالی است که قانون برنامه ششم توسعه، دولت را موظف کرده است که به منظور افزايش ايمني و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهاي آموزشی، تا مبلغ 3 میلیارد دلار از محل حساب ذخیره ارزی برداشت کند. بااین‌حال، به نظر می‌رسد برنامه‌های دیگر حکومت که هرگز در جهت منافع ملی نیست، در اولویت برداشت از حساب ذخیره ارزی قرار دارد که تازه‌ترین نمونه آن مربوط به برداشت 400 میلیون دلار برای ساخت نیروگاه برق در لاذقیه سوریه است. .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: