khabargar, [10.08.17 21:49]
18 مرداد
اخباری از تحرک کارگران در ایران

کرمانشاه؛ روز دوشنبه در شهر کرمانشاه پلاکارتهائی مبنی بر حمایت از فراخوان دو اتحادیه سراسری و جهانی برای آزادی فعالین کارگری نصب گردید. دو تصویر زیر از فعالیتهای انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه به مناسبت 18 مرداد برابر با نهم آگوست است. برگرفته از سایت شورا.

 

سنندج؛ در چند روز گذشته صدها نسخه از فراخوان و بیانیه مردم شهر سنندج در سطح شهر پخش شده است. در محلات کانی کوزله، گلشن، فیض آباد، عباس آباد و فرح این فراخوانها به دست مردم رسیده است. در شهر همه جا صحبت از 18 مرداد است. از تعطیلی عمومی و اعتراض و تجمع صحبت می کنند. نیروهای رژیم در هراس هستند و مردم فضا پر شوری ایجاد کردند. به امید تجمعات و اجتماعات بزرگی در 18 مرداد و آزادی محمود صالحی و منصور اسانلو و همه زندانیان سیاسی و لغو تمامی احکام وحشیانه این رژیم ارتجاعی. گزارش از سعید احمدی و رحیمی

تهران؛ شورای همکاری تشکلها و فعالین کارگری برای تجمع در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران فراخوان تجمع داده است.

تهران؛ سندیکای واحد طی اطلاعیه ای اعلام کردند که در منزل منصور اسانلو واقع در نارمک خیابان جانبازان غربی (گلبرگ) بین میدان سبلان و تقاطع مسیل باختر اول کوچه شهید علی اکبر امیری پلاک 343 طبقه اول اجتماع میکنند.

تهران؛ جمعی از کارگران ایران خودرو طی اطلاعیه ای از فراخوان اتحادیه ها پشتیبانی کردند.

مریوان؛ فضای شهر نظامی شده است. نیروهای انتظامی بیشتری را وارد شهر و منطقه کرده اند. اما بنظر میرسد که مردم از حضور این همه نیرو باکی ندارند. دیگر برای مردم حضور این مزدوارن “طبیعی” شده است. مباحث میان مردم مریوان و محافل محتلف در مورد احکام اعدام دو روزنامه نگار است. بحث بر سر 18 مرداد گرم است.

کشورهای اروپائی؛ در خارج کشور تظاهرات و اجتماع در مقابل سفارتخانه های رژیم و مراکز مختلف توسط احزاب کمونیستی کارگری، کانونهای کارگری، و سازمانهای چپ برگزار میشود. در برخی از این تظاهراتها کارگران و فعالین اتحادیه ها حضور دارند. در فرانسه ث.ژ.ت راسا فراخوان اجتماع و تظاهرات داده است.
لندن؛ زمان تظاهرات : پنجشنبه ۹ اوت ساعت ۱۲ الی ۱۵

مکان تظاهرات: مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

16 Prince’s Gate, SW7 1PT, Nearest Tube Station
Knight Bridge & High Street Kensington, Busses: 9, 10 & 52
اتاوا؛ زمان: پنجشنبه ٩ اوت ، ساعت ١٢و نیم تا4عصر

کرمانشاه حمایت از منصور2

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: