دیپلمات تروریست رژیم، متهم به قتل مسعود مولوی در زندان ترکیه چگونه سر از ایران درآورد ؟

درخواست حبس ابد برای کارمند کنسولگری ایران در استانبول

دیپلماسی مرگ؛ نقش سفارتخانه‌های رژیم ایران در ترور مخالفان
رسانه‌های ترکیه در خبری اعلام کردند که برای «محمدرضا ناصرزاده»، کارمند کنسولگری ایران در استانبول و متهم ردیف دوم پرونده قتل مسعود مولوی، درخواست شده تا به حبس ابد محکوم شود اما او حالا در ترکیه نیست و به ایران متواری شده است.

خبرنگار شبکه TRT: آذری جهرمی، وزیر-بازجو، آمر قتل مسعود مولوی بوده است

اوبا شاهبندر، خبرنگار بخش بین الملل شبکه تی آر تی ترکیه، در توییترش نوشت که بنا بر اسناد و مدارک که به وی رسیده است، آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت حسن روحانی، اندکی قبل از قتل با مسعود مولوی تماس گرفته و مولوی را به دلیل افشاگری هایش علیه رژیم جمهوری اسلامی، تهدید کرده است. شاهبندر خبرنگاری است که ساعاتی پس از آنکه پلیس ترکیه اعلام کرد محمدرضا ناصرزاده دیپلمات رژیم در فرودگاه استانبول به اتهام همکاری در قتل مسعود مولوی، دستگیر شده است، شبانه در مقابل درب کنسولگری رژیم در استانبول برای تهیه گزارش حاضر شد که مورد ضرب و شتم رضا ارباب صادقی، معاون کنسولگری رژیم قرار گرفت.

روز ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ روزنامه «سوزجو» که به عنوان نشریه منتقد دولت حاکم در ترکیه شناخته می‌شود، در گزارشی اجمالی به شرح پرونده قتل مسعود مولوی پرداخت. در گزارش این روزنامه آمده است که در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ مسعود مولوی یکی از مأموران سابق دستگاه امنیتی رژیم در استانبول به قتل رسید. ۱۵ ماه بعد، در فوریه ۲۰۲۱ محمدرضا ناصرزاده کارمند کنسولگری رژیم اسلامی حاکم بر ایران در استانبول هنگام تلاش برای فرار از ترکیه توسط نیروهای امنیتی این کشور در فرودگاه استانبول دستگیر و روانه زندان شد. وی از سوی مقامات قضایی این کشور متهم به مشارکت در ترور مسعود مولوی شد.

طابق گزارش روزنامه «سوزجو» این کیفرخواست توسط دادگاه پذیرفته شده و محاکمه ناصرزاده در حالی که پیش‌تر از ترکیه گریخته و به ایران رفته به عنوان متهم آغاز شده است. متهم ردیف اول این پرونده «ناجی شریفی زیندشتی» یکی از «بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر ایرانی» است که به ایران گریخته و تحت نظر مقامات امنیتی این کشور در کردستان زندگی می‌کند. وی در یک پرونده دیگر در ۵ آوریل ۲۰۱۸ دستگیر شد اما در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ با تصمیم «برهان کوزو»، معاون سابق حزب عدالت و توسعه آزاد شد. گفته می‌شود زیندشتی روابط نزدیکی با برخی از سران جمهوری اسلامی، ترکیه و برخی سرداران سپاه پاسداران ایران دارد. او در سال ۲۰۱۴ و پس از کشف بزرگ‌ترین محموله هروئین تاریخ اروپا، در یونان تحت تعقیب قرار گرفت. بعد از انتشار خبر کشف این محموله، رسانه‌های ترکیه پرده از پرونده دست‌کم ۱۰ مورد قتل برداشتند که همگی حاکی از این بود که «زیندشتی» در این قتل‌ها متهم است.

پرونده قتل مولوی در حالی مورد رسیدگی قضایی قرار می‌گیرد که متهمان اصلی آن با مساعدت مقامات قضایی و سیاسی و امنیتی ترکیه به ایران فرار کرده‌اند. تشکیل دادگاه و رسیدگی قضایی به قتل صورت گرفته، در واقع نمایش قضایی است و نه اجرای عدالت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.