رئیس اتحادیه آفریقا، اروپا را عامل بخشی از مشکلات مهاجران آفریقایی دانست

«آلفا کنده» رئیس اتحادیه آفریقا و رئیس جمهوری گینه روز پنجشنبه در دیدار با « امانوئل مکرون» همتای فرانسوی خود در پاریس، اتحادیه اروپا را عامل بخشی از مشکلات به وجود آمده برای مهاجران آفریقایی دانست. به نقل از پایگاه خبری «گینه نیوز »،آلفا کنده گفت: اروپا مسئول بخشی از این مشکل بوجود آمده در لیبی برای مهاجران آفریقایی است.

وی افزود: «ما فکر می کنیم که دوستان اتحادیه اروپا کار درستی نکردند که از لیبی خواستند مهاجران را نگهداری کند زیرا لیبی امکانات لازم برای این کار را ندارد.» در همین رابطه در آغاز سال جاری میلادی، کمیسیون اروپا اعلام کرده بود که یک برنامه 46 میلیون یورویی برای حمایت از گارد ساحلی لیبی دارد.

این برنامه شامل ایجاد دو مرکز کنترل در طرابلس (در آنجا دولت به ریاست فایز السراج، به اصطلاح وفاق ملی لیبی مورد حمایت غرب مستقر است) تحت نظارت وزارت دفاع لیبی می شود. این در حالی است که مدافعین حقوق بشر، اتحادیه اروپا و تلاش های ایتالیا را در این زمینه محکوم می کنند چرا که افراد نجات داده شده در دریا به لیبی تحویل داده می شوند، جایی که اغلب متحمل خشونت و حتی مرگ می شوند.

‘سی ان ان’ در آغاز ماه جاری شواهدی دال بر فروش پناهجویان در مزایده به عنوان برده را جمع آوری کرده بود. برخی حتی 330 یورو فروخته شدند. این مساله می تواند اجلاس روز چهارشنبه میان اتحادیه اروپا و افریقا در ساحل عاج را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.