رئیس زندان تهران بزرگ دراویش زندانی اعتصابی را زباله خطاب می کند

رئیس زندان تهران بزرگ دراویش زندانی اعتصابی را زباله خطاب می کند
على سعيدى روزنامه نگار و فعال دراويش گنابادى گفت که رئیس زندان تهران بزرگ در واكنش به وخامت حال درویشان زندانی كه اعتصاب غذا بسر ميبرند گفته : «یک زباله کمتر» و اين در حالی است که درویشان زندانی اعتصاب‌غذاکرده در زندان تهران بزرگ با سرگیجه و افت فشار ناشی از اعتصاب غذا در آستانه خطرهای جسمی هستند فرزادی رئیس زندان تهران بزرگ در واکنش به اظهار نگرانی زندانیان از وخامت حال اعتصاب‌کنندگان گفته است: «مُرد که مُرد! یک زباله کمتر».
در میان درویشانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند وضعیت جسمی “مجتبی بیرانوند” بسیار وخیم گزارش شده است. این درویش زندانی پیشتر به دلیل ضعف جسمی شدید ناشی از اعتصاب غذا به بهداری منتقل شده بود اما با بیان این که خواسته‌اش از اعتصاب غذا باید تأمین شود از دریافت سرم خودداری کرده بود.
“عباس دهقان “دیگر درویش اعتصاب‌غذاکرده در زندان نیز به دلیل این که تنها یک کلیه در بدن دارد با عوارض ناشی از اعتصاب غذا دست و پنجه نرم می‌کند.
بعد از حمله‌ی روز هفتم شهریور گارد زندان تهران بزرگ به درویشان زندانی و ضرب و جرح آنان عده‌ای از این درویشان (صالح‌الدین مرادی، محمدرضا درویشی،علی بلبلی، عباس دهقان، علی‌ محمدشاهی، مجتبی بیرانوند، علی کریمی، جعفر احمدی، ابراهیم الله‌بخشی، حیدر تیموری، مجید یاراحمدی ، سعید سلطانپور، بابک تقیان، احسان ملک‌محمدی، سخاوت سلیمی، رضا باوی، مجید رشیدی و اکبر داداشی) با اعلام این که خواسته‌شان از اعتصاب غذا آزادی زنان درویش، پایان دادن به حصر دکتر نورعلی تابنده قطب درویشان گنابادی و تجمیع زندانیان درویش در یک بند از زندان است دست به اعتصاب غذا زده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: