رسانەھای بە ظاھر حرفەای در مورد این قتل گزارشی داشتند!؟ یا خاشقجی مھمتر است! حذف آرام خودیھای منتقد نظام برای ایجاد رعب و وحشت و جلوگیری از پیوستن آنھا بە روند سقوط نظام!

مصاحبه ها

دکتر فرشید هکی؛ وکیل دادگستری روز گذشته نزدیک منزل خود با ضربات چاقو توسط ماموران اطلاعات به قتل رسید و پس از آن جسد او به آتش کشیده شد.

خبر را نخست عبدالرضا داوری، فعال رسانه‌ای حامی احمدی‌نژاد منتشر کرد. داوری مدیرمسئول مجله بررسی‌های اقتصادی است که آقای هکی مشاور علمی آن بود.

یک سایت نزدیک به اصول‌گرایان دکتر هکی را نزدیک به جریان احمدی‌نژاد معرفی کرده است.

ولی عملکرد آقای هکی طی سالیان گذشته معطوف به حمایت از اقشار فرودست جامعه (کودکان کار و خیابان، زنان تن‌فروش، کارتن‌خواب‌ها و …) و حتی حمایت از منتقدین و زندانیان سیاسی بوده است.

نام او همچنین پای نامه‌های جمعی در حمایت از حقوق معلمان و کارگران زندانی، عبدالفتاح سلطانی و مهدی خزعلی و حتی رامین حسین‌پناهی به چشم می‌خورد.

دکتر هکی عضو کمپین محیط زیستی حمایت از زاگرس مهربان (صدای پای آب) بود. این کمپین به انتقاد از سیاست‌های مدیریت منابع آب و مخالفت با انتقال آب می‌پردازد و عمده انتقاد این کمپین معطوف به دولت فعلی ایران بوده است.

آقای هکی چند کتاب در زمینه حقوق بشر و اقتصاد سیاسی منتشر کرده است و مقالات و مصاحبه‌هایی از او در حمایت از کارگران و معلمان زندانی و نیز علیه رد صلاحیت‌ها در انتخابات منتشر شده است.

آقای فرشید هکی، از سال ۸۸ حزبی به نام پیشتازان عدالت می‌خواست تاسیس کند که هیچ‌گاه به او مجوز داده نشد. او یک کانال تلگرام با نام “پیشتازان عدالت و حقوق” داشت.

دکتر هکی دو سال پیش کمپینی با عنوان “زمستان گرم” در حمایت از کودکان کار و خیابان در برابر سرمای زمستان راه انداخته بود که با استقبال مردم مواجه شد.

او همچنین در انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا شده و در لیست پیشتازان عدالت حضور داشت.

این‌که در روز روشن فردی به راحتی به قتل می‌رسد و جسد او سوزانده می‌شود، نشان از خیال راحت قاتل یا قاتلان از وجود امنیت برای خودشان دارد!

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔶 روایت یکی از دستگیر شدگان آبان از حال و هوای هم‌بندی‌های مبارز خود در زندان اوین

: علی نانوایی 🔸نگارنده، در دو روز انتهایی بازداشت خود (به دلیل تجمع دانشجویی دانشگاه تهران در ۲۷ آبان۹۸) و اتمام بازجویی‌ها، همراه با حدود صد الی دویست نفر از معترضینی که نقشی فعال در اعتراضات شهری آبان داشته و تحت عنوان لیدرهای اغتشاشات دستگیر شده بودند، از بند۲۰۹ به …

خبر
برگرفته از سایت مادران پارک لاله ایران: به مناسبت گرامی داشت ۲۵ نوامبر، روز جهانی رفع خشونت علیه زنان

  تا رهایی از هر گونه ستم، تبعیض و نابرابری،‌ این مبارزه ادامه دارد! زنان ایران، از اولین روزهای تصرف قدرت توسط دیکتاتوری ارتجاعی- مذهبی حاکم بر ایران، با شجاعت کم نظیری ایستادند و به تبعیض های جنسیتی و حجاب اجباری اعتراض کردند. آن‌ها در اعتراض های چند روزه خود …

خبر
سمانه نوروزمرادی، محروم از رسیدگی پزشکی در زندان

سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، که در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، به بهانه ملاقات با وکیلش از بند زنان زندان اوین خارج شده و بدون اطلاع قبلی به زندانی در گیلان منتقل شده بود، کماکان بدون رسیدگی پزشکی در زندان به‌سر می‌برد. سمانه نوروز مرادی که پیش از بازداشت به بیماری …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: