دکتر فرشید هکی؛ وکیل دادگستری روز گذشته نزدیک منزل خود با ضربات چاقو توسط ماموران اطلاعات به قتل رسید و پس از آن جسد او به آتش کشیده شد.

خبر را نخست عبدالرضا داوری، فعال رسانه‌ای حامی احمدی‌نژاد منتشر کرد. داوری مدیرمسئول مجله بررسی‌های اقتصادی است که آقای هکی مشاور علمی آن بود.

یک سایت نزدیک به اصول‌گرایان دکتر هکی را نزدیک به جریان احمدی‌نژاد معرفی کرده است.

ولی عملکرد آقای هکی طی سالیان گذشته معطوف به حمایت از اقشار فرودست جامعه (کودکان کار و خیابان، زنان تن‌فروش، کارتن‌خواب‌ها و …) و حتی حمایت از منتقدین و زندانیان سیاسی بوده است.

نام او همچنین پای نامه‌های جمعی در حمایت از حقوق معلمان و کارگران زندانی، عبدالفتاح سلطانی و مهدی خزعلی و حتی رامین حسین‌پناهی به چشم می‌خورد.

دکتر هکی عضو کمپین محیط زیستی حمایت از زاگرس مهربان (صدای پای آب) بود. این کمپین به انتقاد از سیاست‌های مدیریت منابع آب و مخالفت با انتقال آب می‌پردازد و عمده انتقاد این کمپین معطوف به دولت فعلی ایران بوده است.

آقای هکی چند کتاب در زمینه حقوق بشر و اقتصاد سیاسی منتشر کرده است و مقالات و مصاحبه‌هایی از او در حمایت از کارگران و معلمان زندانی و نیز علیه رد صلاحیت‌ها در انتخابات منتشر شده است.

آقای فرشید هکی، از سال ۸۸ حزبی به نام پیشتازان عدالت می‌خواست تاسیس کند که هیچ‌گاه به او مجوز داده نشد. او یک کانال تلگرام با نام “پیشتازان عدالت و حقوق” داشت.

دکتر هکی دو سال پیش کمپینی با عنوان “زمستان گرم” در حمایت از کودکان کار و خیابان در برابر سرمای زمستان راه انداخته بود که با استقبال مردم مواجه شد.

او همچنین در انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا شده و در لیست پیشتازان عدالت حضور داشت.

این‌که در روز روشن فردی به راحتی به قتل می‌رسد و جسد او سوزانده می‌شود، نشان از خیال راحت قاتل یا قاتلان از وجود امنیت برای خودشان دارد!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: