رسول چلداوى، متولد 1369، از اهالی کوی علوی (حى الثوره) شهر اهواز كه در 6 آبان ماه 1397 همراه تعداد پرشماری از شهروندان عرب بازداشت شده بود، براى معالجه و با قرار وثيقه 20 ميليارد ريال امروز سه شنبه 6 اسفند از زندان شيبان آزاد شد. رسول چلداوى در اثر شكنجه شديد جسمى در بازداشتگاه، از ناحيه چشم ، فتق و وجود پلاتين در پا رنج مى برد، در اين مدت او دردهاى زيادى متحمل شده است.

بر اساس حکم صادره توسط شعبه دوم بیدادگاه انقلاب اهواز به ریاست «قاضی» مهدی شاهین، آقای رسول چلداوی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیتی کشور” به تحمل 5 سال حبس تعزیری محکوم شده است.
بر اساس دادنامه صادره، به عنوان مجازات تکمیلی دو سال از دوره محکومیت آقای رسول چلداوی در تبعید در زندان همدان اجرا خواهد شد.
این شهروند همچنین از بابت اتهام “پرتاب سنگ به ماموران ناجا” توسط شعبه 102 بیدادگاه کیفری دو اهواز به تحمل 6 ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
رسول چلداوى طی دوران بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز از بابت مواردی ازجمله “تجمعات اعتراضی نسبت به کم آبی و شوری آب در محمره(خرمشهر)، شرکت در تجمعات عید فطر” جهت اخذ اعترافات اجباری و پرونده سازى توسط اطلاعات سپاه تحت فشارها وشكنجه هاى شديدى قرار گرفته است

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: