فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل، آی تی اف (ITF) نگرانی عمیق خود را در مورد بازداشت رضا شهابی و اعتصاب غذای ایشان اعلام کرد

 

“نگرانی عمیق» فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل (آِ تی اف) از حبس دوباره سندیکالیست ایرانی

فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل از گزارش های مربوط به بازگشت اجباری رضا شهابی به پشت میله های زندان سخت نگران است.

16 اگوست 2017 از ایران به فدراسیون ما خبر رسیده که رضا شهابی، خزانه دار سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (عضو آی تی اِف) از 9 اگوست در زندان رجائی شهر نزدیک تهران زندانی شده است.

رضا شهابی که قبلا در سال 2010 زندانی شده بود، در سال 2014 به خاطر شرایط پزشکی آزاد شد. سندیکای او گزارش می دهد که مسئولان درخواست تمدید مرخصی استعلاجی او را در هفته گذشته رد کرده اند. یک روزنامه ایرانی به فدراسیون ما اطلاع داد که دفتر دادستانی تهران به خانواده او گفته اند که رضا شهابی به مدت 17 ماه در زندان خواهد ماند.

استیو کاتن، دبیر کل فدراسیون آی تی اف در مورد این خبر اظهار داشت: “رضا شهابی نباید به خاطر فعالیت های سندیکائی مجرم شناخته شود. آی تی اِف درباره این تصمیم جدید مقامات ایرانی علیه یکی از اعضای ما سخت آشفته است.

“آی تی اف، حمایت خود را از توصیه های «کمیته آزادی انجمن های» سازمان جهانی کار را که از دولت ایران می خواهد از رضا شهابی رفع اتهام شود قویا تجدید کرده و بر خواست قاطعانه این کمیته مبنی بر لغو قطعی احکام زندان رضا شهابی و نیز همکار سندیکائی او ابراهیم مددی تاکید می کند. آنان نباید دوباره به زندان برگردند.”
@vahedsyndica

 

http://www.itfglobal.org/en/news-events/press-releases/2017/august/itf-deeply-concerned-over-renewed-detention-of-iranian-trade-unionist/

ITF ‘deeply concerned’ over renewed detention of Iranian trade unionist
The International Transport Workers’ Federation (ITF) is raising serious concerns over reports that Iranian trade unionist Reza Shahabi is back behind bars.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: