رنجنامه مادر زندانی سیاسی افشین بایمانی

بیست سال بغضم را فرو خوردم!

خانم ایران کلاه کج، مادر زندانی سیاسی افشین بایمانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج طی یک نامه سرگشاده، از ظلمهایی که در بیست سال گذشته بر او و خانواده اش رفته است، می نویسد و اشاره کرده: “پسرم با وجود ابتلاء به بیماری قلبی در شرایط شیوع ویروس کرونا و خطر آن، نه درمان می شود و نه به او مرخصی می دهند تا برای درمان و رسیدگی پزشکی به بیمارستان برود.”
متن کامل نامه خانم ایران کلاه کج به شرح زیر می باشد:
«من مادر افشین بایمانی هستم!
بیست سال است که افشین در زندان بسر می‌برد و نمی‌دانم چه زمانی دست از سرش برداشته و آزادش می‌کنند؟! بیست سال پیش پسرم مهدی از عراق آمده بود و افشین که اصلا خبر از هیچ چیزی نداشت فقط برای مهدی مهمان داری و برادری کرد. مهدی در آن زمان کشته شد و تقاصش را از من گرفتند! حتی یک سنگ قبر هم نشانم ندادند که حداقل بالای سر قبر پسرم بروم و گریه کنم! بیست سال بغضم را فرو خوردم! حالا هم بیست سال است که افشین را زندانی کرده‌اند.
آن زمان دو بچه ۹ ماهه و ۲ ساله داشت و عروسم با نداری و بدبختی این دو بچه را بزرگ کرد. اول می‌خواستند اعدامش کنند، اما بعد حکمش را به حبس ابد تغییر دادند. افشین سه سال پیش عمل قلب داشته و بیمار است. یکی از جگرگوشه هایم بیست سال پیش آن طور کشته شد و پسر دیگرم هم باوجود ابتلا به بیماری قلبی در شرایط شیوع ویروس کرونا و خطر آن، نه درمان می‌شود و نه به او مرخصی می‌دهند تا برای درمان و رسیدگی پزشکی به بیمارستان برود.
این بچه هیچ گناهی نکرده و بی دلیل در زندان نگه داشته شده است. افشین قبل از زندان کار و زندگی‌اش را می‌کرد و با سیاست کاری نداشت! دارند انتقام مهدی را از افشین می‌گیرند. کجای این عدالت است؟ این عدل علی است؟ چند ماه پیش همه دار و ندارمان را گرو وثیقه گذاشتیم تا افشین چند روزی برای درمان به مرخصی بیاید اما قبول نکردند. سپس مجددا یک پرونده جدید از بیست سال پیش برایش باز کردند و به دادگاه بردند. این بچه باید تا کی به جرم نکرده در زندان باشد؟
خانواده اش چه گناهی کرده‌اند که باید از دیدن او محروم باشند؟! پسر افشین دانشگاهش را رها کرده و کار می‌کند تا خرج مادر و خواهر کوچک دانشجویش را در بیاورد. این ظلم نیست؟ تا کی این بچه‌ها باید بدون پدر بزرگ شوند؟ بیست سال دوری کافی نیست؟ به خدا حق نیست که این بچه با این بیماری این همه سال در زندان باشد. یعنی شما اصلا رحم و مروت ندارید؟
در این۲۰ سال یک بار از خودتان پرسیده‌اید که در این مدت بر منِ مادر ۶۵ ساله و همسر و دو فرزند افشین چه گذشته است؟
ایران کلاه کج / خردادماه ۱۳۹۹»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: