در آستانه اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت)، روز جهانی کارگر قرار داریم. روزی که متعلق است به انسان های بیشماری که برای گذران زندگی ناچار به فروش نیروی کار خود به اقلیت مفتخور سرمایه دار هستند. اول مه روزی است برای اعتراض سراسری تمامی هیچ بودگان جهان به همه تبعیضات، ستم ها، استثمار، عقبماندگی ها و بیحقوقی های نظام موجود سرمایه داری.

در عین حال در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی، اول مه روزی است برای اعتراض همه جانبه به جمهوری اسلامی که نماینده عقبمانده ترین بخش سرمایه داری امروز دنیاست؛ روزی است برای به میدان آمدن همه کارگران، معلمان، دانشجویان، بازنشستگان، پرستاران، زنان، رنگینکمانیها و سایر بخشهای تحت ستم جامعه ایران که رو به حکومت اسلامی اعلام نمایند، وضع موجود را نمی خواهند و آن را از ریشه دگرگون خواهند کرد.

اول مه، روز جهانی طبقه کارگری است که آزاد نمی شود جز اینکه کل جامعه را آزاد کند؛ روزی است که باید علیه نماینده اسلامی سرمایه داران پا به میدان گذاشت و از آزادی، برابری و انسانیت همه شهروندان جامعه سخن گفت؛ روزی است برای فریاد مطالباتی چون لغو بردگی مزدی انسانها، رفع تبعیض از زنان در همه عرصه های زندگی اجتماعی و فردی، لغو تمامی قوانین و مناسبات مذهبی از جامعه، دادخواهی و محاکمه تمامی آمرین و عاملین بیش از چهار دهه جنایت، تحقق کامل حقوق کودکان، خواست آموزش و درمان رایگان برای همه شهروندان، آزادی بی قید و شرط عقیده و بیان، رفع ستم از همه رنگینکمانیها و بیشمار تبعیض دیگری که جمهوری اسلامی مسئول مستقیم تولید و بازتولید آنها در جامعه است.

آری، اول مه روز جهانی کارگر، روز ما نود و نه درصدی های جامعه ایران است. روزی که ما باید با اتحاد و همبستگی و یکصدا، اعتراض خود را به سیستم ضدانسانی جمهوری اسلامی فریاد زنیم و جامعه ای آزاد، برابر، مدرن، سکولار و انسانی را طلب کنیم.

در سالهای گذشته، دانشجویان حمایت های گسترده ای از اعتراضات کارگران و معلمان داشته اند و با سردادن شعار «فرزند کارگرانیم، کنارشان می مانیم» با اعتراضات و اعتصابات کارگران هفت تپه، فولاد اهواز و نفت و پتروشیمی از طریق برگزاری تجمعات و صدور بیانیه های پرشور حمایت کرده اند. چنین پیوند عمیقی میان دانشجویان و سایر بخشهای معترض جامعه و تسخیر خیابان و کارخانه و دانشگاه توسط مردم معترض، همان چیزی است که لرزه بر پیکره جمهوری اسلامی می اندازد.

اکنون با بازگشایی دانشگاهها و برگزاری تجمع پرشور دانشجویان علم و صنعت و در شرایطی که کل جامعه ایران از اعتراض و اعتصاب علیه حکومت اسلامی می جوشد، دانشگاه سنگر آزادی و برابری همه دانشجویان، دانش آموزان و خانواده هایشان را فرا می خواند که اول ماه مه را در همبستگی با کارگران، معلمان، بازنشستگان و سایر بخشهای جامعه به کابوسی برای جمهوری اسلامی تبدیل کنند.

باید در همه دانشگاهها تجمعات، پیکت یا هر گونه اکت اعتراضی ممکن را تدارک دید؛ باید با صدور بیانیه های کوبنده ای در حمایت از کارگران، معلمان و سایر مزدبگیران جامعه اعلام همبستگی دانشجویان را تصویر کرد؛ و دست آخر شبکه های اجتماعی را به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر به بستر اعتراض همه جانبه و سراسری علیه حکومت اسلامی سرمایه داران تبدیل کرد.

زنده باد اول مه، روز جهانی کارگر
دانشگاه سنگر آزادی و برابری
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
۲۵ آوریل ۲۰۲۰
#اول_مه
#روز_جهانی_کارگر

#دانشگاه_سنگر_آزادی_برابری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: