هیچ اتهام یا تخلف محرز از سوی مدیران شرکت‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان رد نشد

🔹 جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اینکه کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان وظیفه‌ای درخصوص بازگرداندن سرمایه از دست رفته صندوق دارد یا خیر، توضیح داد: نحوه بازپس‌گیری سرمایه از دست رفته از متخلفین، موضوعی است که تنها به قوه‌قضاییه، مدیرعامل و هیات مدیره صندوق مربوط می‌شود و کمیته تنها وظیفه کشف میزان تخلفات و متخلفین را بر عهده دارد.

🔹اگرچه مجلس با توجه به جایگاه حقوقی خود می‌تواند بر نحوه بازگرداندن سرمایه از دست رفته فرهنگیان -در قالب زمین، ملک یا هر چیز دیگری- نظارت کند اما چنین نظارتی بر عهده کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نیست.

🔹 کمیته تحقیق‌وتفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه روز سه شنبه به جمع‌بندی گزارش این تحقیق و تفحص نرسید، مدیرعامل بانک سرمایه، مدیرعامل صندوق، مدیرعامل شرکت پترو فرهنگ و… در این جلسه حضور داشتند و طی ۴ ساعت بسیاری از جزئیات بررسی شد.

🔹 تقریبا تمامی اتهامات از سوی حاضران پذیرفته شد، تقریبا هیچ اتهام یا تخلف محرز شده برای کمیته یا قوه قضاییه، از سوی مدیرعامل بانک سرمایه، مدیرعامل صندوق، مدیرعامل شرکت پترو فرهنگ و دیگر حاضران رد نشد.

🔹اگرچه وزرای وقت به جلسه دعوت شده بودند اما باز هم از حضور در جلسه کمیته امتناع کردند.

13 مهر جهانی است

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: