روز چهار شنبه، ۲۳ مرداد، هشت نفر از کارگران نیشکرهفت تپه در دادگاه شوش به اتهام، “کارگر هفت تپه ایم، گرسنه ایم گرسنه ایم ” محاکمه میشوند!

دادگاه ۱۰ کارگر نیشکر هفت‌تپه روز چهارشنبه در شهرستان شوش
. پیشتر هفت کارگر در دادگاهی در شوش محاکمه و به حبس تعلیقی و تحمل شلاق محکوم شده‌ بودند.
به گزارش ایلنا، دو تن از کارگرانی که روز چهارشنبه محاکمه می‌شوند، از اعضای شورای اسلامی کار شرکت نیشکر هفت‌تپه هستند.
پیش از این، هفت کارگر این واحد کشاورزی – صنعتی، محاکمه و به هشت ماه حبس تعلیقی محکوم شدند.
در این ارتباط،‌ کانال مستقل کارگران هفت‌تپه روز دوشنبه گزارش داده بود که این کارگران به هشت ماه حبس تعلیقی و تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند. مقام‌های قضایی تاکنون درباره این خبر اظهارنظر نکرده‌اند.
بیست و دوم مرداد۹۸

#کارگران_هفت‌تپه
#اسماعیل_بخشی
#سپیده_قلیان
#کارگران_هفت‌تپه_تحت_فشارند
#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد

🔺درحالیکه #اسماعیل_بخشی این روزها در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران زیر نظر قاضی مقیسه، محاکمه می‌شود، ۱۷ نفر از کارگران، همراهان و همسنگران اسماعیل در روزهای اعتصاب در هفت‌تپه نیز در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان شوش زیر ضرب قرار گرفته و یکی یکی محاکمه می‌شوند. تاکنون ۷ کارگر هفت‌تپه محاکمه و به تحمل ۸ ماه حبس تعلیقی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند و ۱۰ نفر از کارگران نیز فردا (۲۳ مرداد ماه) محاکمه می‌شوند و یک نفر دیگر نیز اخیراً احضار شده است.
🔺کافی است در این روزها چند ساعتی را در دادگستری شوش بگذرانید تا متوجه شوید چه تعداد کارگر هفت‌تپه به آن مراجعه می‌کنند.
🔺یک کارگر تنها به دلیل پیامی که در یگ گروه تلگرامی انتشار داده بود به اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی احضار شده است. این روزها کارگران هفت‌تپه با اتهاماتی چون انتشار پیام در فضای مجازی نیز زیر ضرب قرار می‌گیرند. جالب اینجاست که چند ماه پیش یک کارگر که در گروه تلگرامی نوشته بود «اسدبیگی دروغ‌گو!» نیز احضار شده بود.
🔺چندی پیش بود که کارفرما چند نفر از کارگران هفت‌تپه را برای کار به مزارع انتقال داد. ما در هفت‌تپه نام آنها را تبعیدی گذاشته‌ایم. مسئله اینجاست که با این کارگران شرط کرده بودند برای ادامه کار باید از محوطه صنعتی بیرون بروند. نامه انتقالی را با دست خودشان امضا کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: