دیکتاتوری خامنه ای  هم‌زمان با نوروز و آغاز سال نو، زرتشت احمدی راغب فعال سیاسی و حقوق بشر از امضاکنندگان نامه چهارده نفره برای استعفای آیت‌الله خامنه‌ایرا از زندان تهران بزرگ به یکی از سلول‌های انفرادی موسوم به سوییت در زندان رجایی‌شهر منتقل کرده است.

سوییت‌ در رجایی‌شهر جایی است که عموما زندانیان اعدامی را قبل از اعدام به آن منتقل می‌کنند. و به گفته‌ی زندانیان رجایی‌شهر، این سلول‌ها حمام ندارند؛ دستشویی آنها بسیار قدیمی و بدبو و فاقد لوله‌کشی و شیرِ آب است؛ صدای کتک‌خوردن زندانیان عادی به صورت مداوم شنیده می‌شود و بردن آن‌ها برای اجرای اعدام را می‌توان دید. زرتشت احمدی‌راغب در چنین جهنمی زندانی است و هنوز هم با وجود بیماری جدی، در اعتصاب غذاست.

زرتشت احمدی‌راغب از زمان انتقالش از زندان تهران بزرگ به رجایی‌شهر (از روز ۲۸ اسفند ۱۴۰۰)، در این قسمت نگهداری می‌شود و تلاش زندانیان برای متقاعد‌کردن مسئولان زندان به آوردن او به داخل بند، به خاطر دستور اکید امین وزیری دادیار زندانیان سیاسی به جایی نرسیده‌است.

زرتشت احمدی‌راغب از زمان بازداشت دوباره‌اش در روز دوم اسفندماه، در اعتصاب غذا به سر می‌برد و شرایط جسمی او بسیار نگران‌کننده است.

#نه_به_جمهوری_اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: