زرتشت احمدی راغب؛ فعال مدنی و از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ تداوم اعتصاب غذا همزمان با تهدید همسرش به بازداشت

طی روزهای گذشته, “زرتشت احمدی راغب”, فعال مدنی محبوس در سلول انفرادی زندان اوین که در اعتصاب غذا بسر می برد پس از انتقال از سلول انفرادی به بند ۳ نفره در این بند امنیتی اعتصاب غذای خشک خود را به تر تبدیل کرد. همچنین همسر این فعال مدنی که روز جاری جهت بازپس گیری لوازم ضبط شده از منزلش در جریان بازداشت زرتشت احمدی راغب به اداره اطلاعات شهریار مراجعه کرده بود تهدید به بازداشت شد.
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۸, “زرتشت احمدی راغب”, فعال مدنی محبوس در سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به بند ۳ نفره در این بند امنیتی منتقل شد و اعتصاب غذای خشک را به تر تبدیل کرد.

همچنین امروز دوشنبه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۸, “سهیلا سهیلی”, همسر این فعال مدنی که جهت باز پس گیری ۲ دستگاه گوشی تلفن همراه و مودم اینترنت و برخی لوازم شخصی که در جریان بازداشت خشونت آمیز زرتشت احمدی راغب, توسط ماموران وزارت اطلاعات ضبط شده بود به اداره اطلاعات شهرستان شهریار مراجعه کرده بود بدلیل مصاحبه با رسانه های خارج از کشور تهدید به بازداشت شد.

؛ “زرتشت احمدی راغب”, طی تماس تلفنی کوتاهی که با خانواده خود داشته از اتمام مراحل بازجوئی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین و انتقالش بند ۳ نفره در این زندان خبر داد و همزمان با این انتقال با توجه به گذشت بیش از ۲۵ روز از اعتصاب غذای خشک این فعال مدنی اعلام اعتصاب غذای تر کرد.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ امروز “سهیلا سهیلی”, همسر زرتشت احمدی راغب به اداره اطلاعات شهرستان شهریار جهت پس گرفتن لوازمی که در جریان بازداشت همسرش از منزل آنها توسط ماموران وزارت اطلاعات ضبط شده بود مراجعه کرده بود که توسط ماموران امنیتی مستقر در اداره اطلاعات بدلیل آنچه که مصاحبه وی از وضعیت همسرش با رسانه های خارج از کشور عنوان شد تهدید به بازداشت شد.

در ساعات پایانی ۵ شهریور ماه ۱۳۹۸,  در پی یورش مسلحانه ۵ تن از ماموران مسلح وزارت اطلاعات به منزل شخصی وی واقع در شهرستان شهریار پس از تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی, بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده احمدی راغب در حین تفتیش منزل و حتی حین ورود به منزل وی اقدام به شکستن درب منزل وی کردند و پس از ورود به آن مکان با مخاطب قرار دادن این فعال مدنی با کلماتی رکیک و توهین آمیز در حضور همسر و خانواده اش به شخصیت وی توهین کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: