زرتشت احمدی راغب در پنجاه ویکمین روز از اعتصاب غذا دچار بیماری کرونا شد

خبر

زرتشت احمدی راغب در پنجاه ویکمین روز از اعتصاب غذا که چند روز پیش تبعید شد به قرنطینه دچار بیماری مهلک کرونا شد

روز یکشنبه ۲ آذر ماه ۱۳۹۹، مسئولان تیپ ۲ زندان تهران بزرگ در اقدامی تنبیهی زرتشت احمدی راغب، زندانی سیاسی را به بند ۶ این زندان منتقل کردند.
شنبه ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی، زندانی سیاسی و از امضا کنندگان بیانیه استعفای علی خامنه ای، محبوس در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ در چهل و نهمین روز از دور دوم اعتصاب غذای اعتراضی خود به بهانه گفتگو با مسئول کتابخانه از سالن ۱۰ خارج و به بند ۶ این زندان منتقل شد.

مسئولان زندان از روز چهلم اعتصاب غذا از انتقال آقای احمدی راغب به بهداری جهت معاینه و گزارش علائم حیاتی خودداری می‌کنند. در آخرین مراجعه فشار خون وی ۹ و وزن او نیز به ۶۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده بود. این فعال مدنی همچنین از سرگیجه، ضعف شدید جسمانی و خونریزی روده رنج می‌برد. به علاوه بهداری مرکزی زندان تهران بزرگ تاکنون دو بار دستور اعزام او به بیمارستان جهت انجام عمل جراحی هموروئید را داده که عملی نشده است.

یک منبع مطلع از شرایط این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “هفته قبل رئیس تیپ از آقای احمدی راغب خواسته بود تا اعتصابش را بشکند و نوشته بالای سرش که ذکر کرده اعتراض حق من است را بردارد. این فعال مدنی هم در جواب گفته است که به اعتراضش تا زمان رسیدگی به وضعیت همه زندانیان و بهبود شرایط بهداشتی بند ادامه خواهد داد. رئیس تیپ نیز در واکنش به مدت ۲۴ ساعت وی را به صورت تنبیهی به قرنطینه فرستاد. پس از آن هم از انتقالش به بهداری خودداری می‌کنند. به او گفته‌اند که اعتصاب تا ۳ روز معنی دارد و کسی که ۲ ماه اعتصاب کند می‌میرد”.

ویدیو گزارشی از وضعیت زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ در چهل و نهمین روز از اعتصاب غذای خود

 

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

خبر
مراسم اهداء شاخه گل برای جانباختگان قیام دیماه ۹۶ و قربانیان هواپیمای اکراینی

در گرامیداشت سومین سالگرد قیام دیماه ۹۶ و یاد جان باختگان این قیام و همچنین اولین سالگرد کشته شدگان جنایت سپاه

خبر
نامه تکان دهنده سهیل عربی ؛ هرآینه سکوت جایز که نیست، هیچ! بلکه جنایت است

وقتی زندان هم مقدس می شود؛ انتقاد به عملکرد مسولان زندان و افشاگری درباره ی زندان مصداق ارتکاب جرم توهین به مقدسات ! ‌ هرآینه سکوت جایز که نیست ،هیچ! بلکه جنایت است من ۹۹۱۱۶ هستم ،شما پیشتر مرا با نام سهیل عربی می شناختید . ۹۹۱۱۶ باز هم بازداشت …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: