زرتشت (اسماعیل) احمدی‌راغب، فعال مدنی و از امضاءکنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن کماکان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد و به دلیل وضعیت وخیم جسمانی یک‌بار به بهداری زندان اوین منتقل شد و پس از آن به بند ۱ قرنطینه زندان اوین منتقل شده‌است

همچنین گفته می‌شود که “او اعتصاب غذای تر خود را به خشک تبدیل کرده‌است.”

«آقای اسماعیل احمدی راغب حدود ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۱۵ آذر به دلیل تداوم اعتصاب غذا دچار بیهوشی شده به نحوی که همبندان وی گمان کردند جان خود را از دست داده. آقای راغب با کمک همبندانش به هوشیاری نسبی می‌رسد و صبح همان‌روز به بهداری منتقل می‌شود.»
این منبع اضافه‌کرد: «در بهداری بدون آنکه به وضعیت او رسیدگی کنند به بند خود بازگردانده شد و روز شنبه ۱۶ آذرماه با دستور مسئولان زندان به بند ۱ قرنطینه در زندان اوین منتقل می‌شود.»
به گفته این منبع “این جابه‌جایی این به دلیل صورت گرفته که خبرهای مربوط به وی رسانه‌ای نشود و ارتباطش با دوستانش و همینطور خارج از زندان قطع شود.”
منابع کمپین می‌گویند “او از زمانی که به بهداری منتقل شد، اعتصاب غذای تر خود را به خشک تبدیل کرده و دیگر حتی آب هم نمی‌نوشد و همین موضوع نگرانی نزدیکان او را دو چندان کرده‌است.”
وضعیت جسمانی آقای راغب وخیم گزارش شده به نحوی که به دلیل صدمات ناشی از اعتصاب غذا دچار اختلالات تنفسی، فشار خون پایین، درد شدید در ناحیه سینه و خونریزی روده شده‌است.
زرتشت (اسماعیل) احمدی‌راغب سه‌شنبه شب ۵ شهریورماه در منزل مسکونی‌اش همراه با خشونت بازداشت شد و از روز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، اعتصاب غذای بعدی خود را در اعتراض به نقض گسترده حقوق بشر در ایران آغاز کرده‌ و پیش‌تر در تماس تلفنی از زندان اوین از دلایل اعتصاب غذا خود گفته‌بود.
وی گفته‌بود که در اعتراض به هجوم خشونت‌بار ماموران امنیتی به منزل مسکونی‌اش، نحوه بازداشت و تداوم بازداشت موقتش و همینطور بازداشت‌های صورت گرفته و کشتار معترضان طی اعتراضات سراسری در ایران اعتصاب غذایش را ادامه خواهد داد.
آقای احمدی راغب یکبار پیش از این در هنگام بازداشت اعتصاب غذا کرده بود و پس از انتقال به بند عمومی اعتصاب غذای خود را شکسته‌بود.
آقای راغب پیش از این و زمانی که بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌بود از روز چهارشنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۸ و یک‌روز پس از بازداشتش دست به اعتصاب غذا زده‌ که ۱۷ مهرماه پس از انتقال به بند عمومی به اعتصاب غذایش پایان داد.
زرتشت (اسماعیل) احمدی‌راغب، آتشنشانی است که به دلیل فعالیت‌های مدنی‌ و حمایت‌هایش از زندانیان سیاسی از کار برکنار شد و طی ماه‌های اخیر به دلیل اعتراض به روند رسیدگی به پرونده‌اش دست به تحصن‌های “تک‌نفره” در مقابل اداراتی در شهرستان شهریار می‌زد.
این فعال مدنی، پیش‌تر در روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۹۵، در منزل شخصی‌اش در شهریار توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت و ۱۸ دی‌ماه همان سال با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد. وی بعدتر به ۹ ماه حبس تعزیری با اتهام “تبلیغ علیه نظام”، محکوم شد که پرونده آن در دادگاه تجدیدنظر استان تهران در حال رسیدگی است.
دلیل بازداشت ۲۳ آبان ۹۵ آقای راغب به جهت بیانیه حمایتی وی در حمایت از زندانیان سیاسی در اعتصاب غذای محبوس در زندان اوین بود. (آن زمان آرش صادقی، زنده یاد وحید صیادی نصیری، علی شریعتی و چند زندانی سیاسی دیگر در اعتصاب غذا بودند.)
او از جمله کسانی است که خرداد ماه سال جاری طی نامه‌ای به همراه ۱۳ فعال مدنی و سیاسی دیگر بیانیه‌ای منتشر کردند و طی آن خواستار عزل علی خامنه‌ای از رهبری شدند.
۱۴ فعال مدنی و سیاسی در خردادماه امسال در بیانیه‌ای خواستار “استعفای علی خامنه‌ای از رهبری” شدند. پس از آن موجی از حمایت افراد و شخصیت‌های داخل و خارج از ایران از این بیانیه‌ها شکل گرفت.ق
از جمله بیانیه‌ی ۱۴ نفره زنان داخل ایران، یکی از این حمایت‌ها بوده‌است، اما پس از انتشار این بیانیه‌ها موج بازداشت‌ها در ایران آغاز شد.
زرتشت احمدی راغب، محمد رضا بیات، کمال جعفری یزدی، سید هاشم خواستار، محمد حسین سپهری، گوهر عشقی، حوریه فرج زاده، محمد کریم بیگی، جواد لعل محمدی، محمد ملکی، محمد مهدوی‌فر، رضا مهرگان، محمد نوریزاد و عباس واحدیان شاهرودی، ۱۴ نفری هستند که در خردادماه سال جاری با امضای بیانیه ای مشترک خواستار عزل علی خامنه ای از رهبری شده اند.

photo_زرتشت

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: