زندانى سياسى على رضاشيرمحمدعلى در زندان فشافويه تهران به قتل رسيد

 

زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمد‌علی، که پیشتر برای وادار کردن مقامات قضایی و امنیتی به رعایت اصل تفکیک جرایم و انتقال از زندان فشافویه به زندان اوین یا رجایی‌شهر دست به اعتصاب غذا زده بودند، دیشب به دست دو زندانی تبهکار در زندان فشافویه به قتل رسیده است.

گزارش وب‌سایت حقوق بشر در ایران: حدود ساعت هشت و بیست دقیقه شامگاه دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸, علیرضا شیرمحمدی در تیپ ۱ اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ، موسوم به سوئیت، از سوی “محمدرضا خلیل زاده” متهم مواد مخدر” و “حمیدرضا شجاع زاده” متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام چاقو می‌خورد.

این دو زندانی با چاقو به شاهرگ و شکم علیرضا شیرمحمدعلی ضربه زده‌اند که منجر به پارگی شاهرگ و روده علیرضا شیرمحمدعلی شده و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷ بازداشت شد. آقای شیرمحمدی به اتهام “توهین به روح الله خمینی”، “توهین به رهبری”, “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” در فضای مجازی به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار خواهد شد.

علیرضا شیرمحمدی از ۲۳ اسفند ۹۷ تا ۲۷ فروردین در اعتراض به وضعیت بسیار بد نگهداری زندانیان در زندان تهران بزرگ و با هدف انتقال به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود. او پس از ۳۴ روز و در پی وعده نماینده دادستان که به زندان تهران بزرگ رفته بود به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.
photo_2019-06-11_05-28-10

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: