نامه ای خطاب به خانم آسمه جهانگیر

حقوق بشر زیر ضربات سندان دیکتاتور
نقض حقوق بشر در ایران تحت حاکمیت ولایت فقیه همچنان ادامه دار و گسترده در حال اجراست زیرا از دیدگاه ما، امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه و نهادهای اجتماعی آن به مرز فاجعه نزدیک و نزدیک تر شده است.
سرکوب هدفمند و سیستماتیک کارگران و تحقیر و تعلیق جایگاه مقدس معلمان و به بند و اسارت کشیدن ایشان تا جایی که برای طرح خواسته های انسانی و حقوقی خود مجبور هستند همچون اسماعیل عبدی دست به اعتصاب غذا زده و جان خود را در معرض خطر جدی بگذارند.
به اسارت گرفتن فعالین حقوق بشر و اقدام فشار به پیرمرد 85 ساله، دکتر ملکی و ممنوع الخروج کردن او و جلوگیری از درمان ایشان برای اعمال خفقان عمومی و غیرانسانی نسبت به تمام کنشگران حقوق بشری امری مردود و اقدامی غیرانسانی است.
گسترش موج اعدام ها و پرونده سازی های امنیتی، سرکوب و شکنجه پیروان ادیان و قومیت های ایرانی، انحصاری کردن سرمایه های ملی و قدرت و در اختیار گذاشتن آن به دستگاه های امنیتی فشار همچون سپاه پاسداران و وزارت بدنام اطلاعات و گسترش تروریسم و بنیادگرایی تحت نام صدور انقلاب و دخالت در امور کشورهای منطقه با هدف ایجاد تنش های قومی_مذهبی برای استمرار هژمونی ولایت فقیه و حذف تمامی حقوق اجتماعی و مدنی زنان و ایجاد محدودیت های دهشتناک برای زنان ورزشکار و تخریب شأن و جایگاه انسانی و مخالفت صریح عمامه به سرهای سفید و سیاه با سند جهانی 2030، تنها بخش های کوچک از فجایع انسانی موجود در جغرافیای سرزمین ماست. ما زندانیان سیاسی امضا کننده این بیانیه خواستار رسیدگی سریع و عاجل نهادهای حقوق بشر نسبت به خطر جانی اسماعیل عبدی و دکتر ملکی و دیگر زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا در زندانها هستیم و آشکارا اعلام میکنیم که مسئول اصلی و تضمین جانی و درمانی تک تک فعالین سیاسی و حقوق بشری و زندانیان سیاسی به عهده شخص اول جمهوری اساسلامیعنی ولایت فقیه است.
زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)
رونوشت به شورای حقوق بشر ملل متحد
رضا اکبری منفرد
حمید بابایی
خالد حردانی
مهدی شاندیز
محسن صادقی
شاهین ذوقی تبار
ابراهیم فیروزی
امیر قاضیان
ابوالقاسم فولادوند
سعید ماسوری
ایرج حاتمی
احمد کریمی
جابر عابدینی
پیروز منصوری
فرید آزموده

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: