چهار تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج با اسامی زرتشت احمدی‌راغب، علی موسی‌نژادفرکوش، آرشام رضایی و رضا محمدحسینی، طی نامه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات نهادهای سرکوبگر اطلاعاتی و امنیتی درباره بازداشت دادخواهان آبان خواستار آزادی بی‌قید و شرط آنان شدند.

متن کامل نامه سرگشاده زندانیان سیاسی به شرح ذیل است:

مردم رنجدیده، مهربان، صبور و چپاول شده ایران

بیش از چهار دهه تحقیر توهین و کتمان حقیقت به واسطه نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با ابزار و اهرم قرار دادن قانون به بی‌اخلاقی و نابودی فرهنگ ایران و ایرانی دامن زده و جمهوری اسلامی با دروغ، تزویر و ریا با نام اسلام، تیشه به ریشه حقایق انسانی می‌زند‌.

مردم‌فریبان و سیاست‌پیشگان سودجو با نقض قوانین حقوق بشری و حقوق شهروندی و انسانی و حقوق شخصی و خانواده، به کشتار و شکنجه و گروگانگیری و حبس می‌پردازند. فرزند را کشته، پدر را به اسارت و مادر را گروگان گرفته است.

اینک در این ورطه مصیبت اسارت خانواده‌های دادخواه و مادران داغدیده که در بازداشت غیرقانونی به سر می‌برند، ما را بر آن می‌دارد، مردم ایران را در شُرُف مناسبت‌های ماه محرم به تدبیر و تامل دعوت نماییم.

چگونه است، ما برای مصیبت چهارده قرن گذشته حسين و ياران او به عزا مى‌نشينيم، اما مصيبت‌هاى بس گرانتر از آن را در برابر چشمان خود نمی‌بینیم و یا در برابر آن تعلل و یا تحمل و صبوری می‌نماییم.

یزید و شمر اینک در قرن بیست و یک به جان مردم ایران افتاده است و به سبک دوران توحش و بربریت به شلاق و تازیانه مادر داغدیده روی آورده و به مطالبات معلمان، کارگران، بازنشستگان و مردم معترض تعدی و تعرض می‌نماید.

لذا ما خواهان آزادی بی‌قید و شرط و بی‌درنگ خانواده‌ها، پدر و مادران دادخواه دستگیر شده هستیم و ضمن همراهی با این خانواده‌ها و مطالبات آنها، به سرکوبگران تذکر می‌دهیم، فورا به خواست مردم ایران تمکین و به قوانین بین‌المللی و حقوق بشری احترام بگذارند، در غیر این صورت در گام بعدی روش‌های اعتراضی دیگری را در پیش خواهیم گرفت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: