زندانیان سیاسی گوهردشت محکوم به تحمل دردهای ناشی از بیماری و محروم از درمان

زندانیان سیاسی #زندان_گوهردشت با دردها و بیماریهای ناشی از #شکنجه و شرایط زندان، محروم از دسترسی به درمان در خارج از زندان هستند.
این محرومیت که توسط رئیس زندان #ضیایی ابلاغ و اجرا می شود باعث افزایش فشار بر زندانیان سیاسی است.
علاوه بر این تهیه دارو با هزینه شخصی و تحویلگیری توسط مسئولان زندان یکی دیگر از معضلات زندانیان سیاسی و خانواده های ایشان است.
موارد زیر نمونه هایی از این شرایط طاقت فرساست.
زندانی سیاسی #سعیدشیرزاد مشکل کلیه دارد. بیش از سه ماه است که از اعزام او به بیمارستان جهت درمان دردهای کلیویش می گذرد و در این زمان مشخص شده که کلیه سمت راست وی بیست و پنج درصد کوچک شده و کلیه چپش هم دارای کیست است.
اما علیرغم نظر پزشکی مبنی بر انجام آزمایشات تکمیلی و مراجعه به متخصص اورولوژی هنوز هیچ گونه رسیدگی به وضعیت پزشکی سعید شیرزاد نشده است. علاوه بر این مدتهاست که به دلیل دیسک کمر نیاز شدید به فیزیوتراپی دارد. اما با وجود تایید و دستور پزشکی قانونی، مقامات زندان تاکنون از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری میکنند.

➖#حمزه_سواری دارای یک تومور دردناک در پشت زانوی پای راست دارد که باید عمل شود. اما از اعزام به بیمارستان محروم مانده است. در حالیکه پزشکان توصیه کرده‌اند که باید مورد عمل جراحی قرار گیرد و در غیر این صورت باعث بروز مشکلات جدی تر حرکتی در وی خواهد شد. او که در ۱۶ سالگی دستگیر شده، با حکم حبس ابد، هم اکنون مدت ۱۳ سال است که در زندان به سر می برد.

➖دانشجوی زندانی سیاسی #مجیداسدی، روزانه با درد ناشی از زخم معده روبروست. او با دردهای ناشی از التهاب ستون فقرات که یادگار ۴ سال زندان قبل بود، بازداشت شد. طی دو سال گذشته نیز به دلیل شرایط نابهنجار و شکنجه های مختلف، زخم معده، التهاب روده و کیستهای کبدی نیز به دردهای او اضافه شده است.

➖زندانی سیاسی دیگر #ابوالقاسم_فولادوند با ۵۹ سال سن به بیماریهای قلبی، تنگی نفس، دیسک کمر، آرتروز و درد مفاصل مبتلاست. وی بارها با معضل تحویلگیری داروی تهیه شده با هزینه شخصی توسط مسئولان زندان روبرو بوده است.

➖#آرش_صادقی که به سرطان استخوان (کندروسارکوم) مبتلاست، با تاخیر بسیار مورد عمل جراحی قرار گرفت. اما به دلیل انتقال زودرس به زندان درمانش نیمه تمام ماند. هم اکنون از انجام شیمی درمانی وی جلوگیری بعمل آمده و با عفونت شدید دست، تورم و کبودی و از بین رفتن عصب های حسی دست راست، مشکلات گوارشی شدید به دلیل اعتصاب غذای طولانی مواجه است.

➖#شهرام_پورمنصوری دارای توموری در ناحیه نخاع است که بنا به تشخیص پزشکان در صورت عدم جراحی فلج خواهد شد. همچنین برادر وی #فرهنگ_پورمنصوری در اثر شکنجه دچار دیسک کمر و پارگی رباط پا شده و نیاز به جراحی دارد.

➖#حسن_صادقی زندانی سیاسی دیگر این زندان پس از شکنجه های دوران بازجویی به بیماری گلوکوم (آب سیاه چشم) و فشار چشم شده است. احتمال نابینایی وی وجود دارد.

➖زندانی سیاسی سالخورده #محمدبنازاده_امیرخیزی، از پارگی مینیسک پا رنج می برد. وی با ۶۴ سال سن، مبتلا به بیماری پروستات بوده و نیاز به سونوگرافی های دوره ای دارد. وی همچنین پس از دستگیری دوم به مشکلات عصبی، اختلال خواب و فراموشی مبتلا شده است.

➖لازم به ذکر است که سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر یک بند فوق امنیتی است که دارای بیش از ۶۰ دوربین در یک بند ۸۰ متری و دستگاههای شنود است به طوری که هر اتاق سه دوربین وجود دارد. منافذ این سالن با ورقه های فلزی پوشانیده شده و امکان ورود و خروج هوا نیست. بنا براین مشکلات تنفسی زندانیان چند برابر می شود.
زندانیان سیاسی در این سالن از امکانات بهداشتی، خرید از فروشگاه، استفاده از تلفن و … در حد محدود برخوردارند و همین بر مشکلات جسمی آنان می افزاید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: