زندانی سیاسی مصطفی میری در پی اعتصاب غذا به بهداری زندان خوی منتقل شد

خبر

مصطفی سبزی»، زندانی سیاسی کُرد که از ۲۸ فروردین‌ ماه در زندان خوی دست به اعتصاب غذای خشک زده است، روز گذشته به دلیل بیهوشی ناشی از ضعف به بهداری زندان منتقل شد.
یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی با تایید این خبر به شبکه حقوق بشر کردستان گفت: «مصطفی سبزی روز ۱۲ اسفند ماه سال گذشته نیز در اعتراض به عدم انتقال به زندان ماکو و محرومیت از حق مرخصی دست به اعتصاب غذا زده بود که با قول مساعد مسئولین زندان مبنی بر پیگیری درخواست‌هایش پس از یک هفته به اعتصاب خود پایان داد. اما به دلیل عملی نشدن قول مسئولین زندان مجددا در تاریخ ۲۸ فروردین‌ ماه دست به اعتصاب غذای خشک زد.»
به گفته این منبع ، روز دوشنبه ۱اردیبهشت این زندانی سیاسی در پنجمین روز اعتصاب غذای خشک خود بیهوش شده و به بهداری زندان انتقال یافت، اما پس از چند ساعت مجددا به داخل بند بازگردانده شد.
این زندانی سیاسی آذرماه سال گذشته پس از دو بار اعتصاب غذا جهت انتقال به زندان ماکو، شهر محل سکونت خانواده‌اش، از زندان مرکزی ارومیه به زندان ماکو منتقل شد اما مسئولین زندان ماکو از پذیرش وی خودداری کرده و در نهایت این زندانی سیاسی به زندان خوی منتقل شد.
مصطفی سبزی، شهروند کُرد اهل ماکو خرداد ماه سال ۹۳ در یکی از روستاهای اطراف ارومیه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و به مدت دو ماه در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی شهر ارومیه مورد بازجویی قرار گرفته بود. وی پس از چند ماه از سوی شعبه‌ ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)» به ۱۵ سال حبس محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر ارومیه نیز عیناً تایید شد.
این زندانی سیاسی در تاریخ ۱ مردادماه سال ۹۸ در اعتراض به مخالفت دفتر اجرای احکام دادگاه انقلاب ارومیه با درخواستش مبنی بر انتقال‌ به زندان ماکو، شهر محل سکونت خانواده‌اش به مدت ۳۲ روز دست به اعتصاب غذا زده بود. همچنین در تاریخ ۲۶ شهریورماه سال‌جاری به دلیل تداوم بی‌توجهی دفتر اجرای احکام دادگاه انقلاب ارومیه به درخواستش مجدداً به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا زد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 دل‌نوشته انسیه خواهر #آتنا_دایٔمی به مناسبت ششمین سالگرد بازداشت آتنا:

شش سال پیش این ساعت‌ها، آخرین ساعت‌هایى بود که هنوز توى زندگیمون ذره‌اى آرامش داشتیم. این ساعت‌ها آتنا توى اطاقش سرش به گوشى گرم بود، قبل از اون سر شام از ریحانه جبارى حرف زد و خوشحال بود که حکم اعدامش به تعویق افتاده. نگران دوستایى بود که بازداشت شده …

خبر
⭕️‌‌ یاسمن آریانی و منیره عربشاهی از زندان اوین به زندان کچویی کرج منتقل شدند

منیره عربشاهی و فرزندش یاسمن آریانی، دو فعال مدنی و از معترضان به حجاب اجباری، محبوس در بند زنان زندان اوین، امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان کچویی کرج منتقل شدند. یاسمن آریانی ۲۵ ساله، مردادماه ۹۷ بخاطر شرکت در اعتراضات سراسری علیه گرانی و فساد زندانی شد. او پس …

خبر
تشکیل پرونده آدمربایی، بخش یازدهم

در آبان ۱۳۶۷، پلیس ترکیه در یکی از بازرسی‌ها به خودرویی مشکوک می‌شود. در صندوق عقب این خودرو ابوالحسن مجتهدزاده، از اعضای سازمان مجاهدین خلق، قرار داشت. او در حالی که کاملا با چسب نواری ضدآب بسته و بی‌حرکت شده بود چند ساعت قبل ربوده شده و در حال انتقال …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: