زندانی شکنجه شده اعتراضات آبان؛ حمید خسروپور به خدمات رایگان به بسیج در کنار سایر مجازاتها محکوم شد

حمید خسروپور، یکی از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط بیدادگاه انقلاب تهران شعبه۲۶  قاضی افشاری به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی علاوه بر این به عنوان مجازات تکمیلی به ۳ ماه ارائه خدمات عمومی رایگان به مناظق محروم، تحت نظر بسیج محکوم شده است. این حکم روز یکشنبه ۲۵ اسفندماه در زندان تهران بزرگ به وی ابلاغ شده است. آقای خسروپور در زمان بازداشت توسط ماموران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. ماموران اطلاعات سپاه در جریان مراحل بازجویی وی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه اقدام به ضرب و شتم و شکستن یا کشیدن ناخن‌های وی کرده بودند. آقای خسروپور در پی ضرب و شتم و شکنجه در جریان مراحل بازجویی دچار لکنت زبان و لرزش دست شدید شده است.

آقای خسروپور، از بابت اتهام «اجتماع و تبانی» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد وی از اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری» تبرئه شد.

آقای خسروپور ساکن یافت آباد، متاهل و کارگر متولد سال ۱۳۵۲در جریان اعتراضات آبان ماه توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۲ الف منتقل شده و به مدت ۵ روز در این بند تحت بازجویی قرار گرفت و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: