زندان رجایی شهر؛ اعتصاب غذای جمعی و قتل یک زندانی

طی روزهای گذشته زندانیان اندرزگاه ۳ زندان رجایی شهر کرج به دلیل وضعیت زندان و سوء مدیریت، اقدام به اعتصاب غذا کرده اند؛ از سوی دیگر یکی از زندانیان در اندرزگاه ۱ این زندان بر اثر یک درگیری در حضور گارد زندان به قتل رسیده است.

✔️ به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، دستکم ۸۰ زندانی در اندرزگاه ۳ زندان رجایی شهر در اعتراض به آزارها و فشار های مسئولین از ۱۰ اردیبهشت در اعتصاب غذا به سر می برند.

✔️ زندانیان معترض اند که رییس اندرزگاه نامه هایشان به مراجع قضایی ارسال نمی کند و همچنین فروشگاه زندان را از پذیرش سفارش های زندانیان منع می کند.

✔️ از سویی دیگر نامه مرخصی و درخواست دریافت لباس از خانواده نیز از سوی این مقام مسئول رد می شود.

✔️ این زندانیان پیش از این نیز در اعتراض به این رفتار ها دست به اعتصاب غذا زده و با وعده بهبود وضعیت به اعتصاب پایان داده اند اما رییس زندان رفتار خود را از سر گرفته و اقدام به توهین و ضرب وشتم زندانیان کرده است.

✔️ گفته می شود که رییس اندرزگاه با دستور غیر مستقیم موجب درگیری بین زندانیان این اندرزگاه می شود که طی آن، زندانیان مخالف وی و معترض دچار مجروحیت با چاقو می شوند.

✔️ از سویی دیگر در اندرزگاه یک این زندان، نیز طی یک درگیری یک زندانی با هویت بهمن کونانی به قتل رسیده است. قتل این زندانی در حالی صورت گرفته که گارد زندان ناظر درگیری بوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: