زندانی سیاسی زهرا صفایی در اعتراض به شرایط بد زندان و بندی که در آن قرار دارد از روز گذشته جمعه ۱۷مرداد۹۹ اعتصاب غذا کرده است.

زهرا صفایی به بیماری فشار خون های ریسک مبتلاست و اعتصاب غذا تهدید جدی برای سلامتی او دارد با اینحال این زندانی سیاسی در اعتراض به شرایط بد زندان و برغم تهدیداتی که اعتصاب غذا برایش دارد دست به این اقدام زده است.

خواسته زهراصفایی قرار گرفتن در بندی است که دخترش در آن زندانی می باشد و شرایط بهتری دارد.

یکشنبه ۵ مرداد۹۹، #زهرا_صفایی پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و روز دوشنبه ۶ مرداد به زندان قرچک ورامین منتقل شد. زهرا صفایی در این روز جهت بررسی روند پرونده خود و دخترش #پرستو_معینی به دادسرا مراجعه کرده بود.

زهرا صفایی پس از بازداشت نخست به بازداشتگاه وزارت اطلاعات، بند ۲۰۹ زندان اوین و نهایتا روز دوشنبه ۶ مرداد از آنجا به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی هم اکنون در بند ۶ زندان قرچک ورامین بسر میبرد.

وی پیشتر در تاریخ ۸ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که زهرا صفایی و دخترش پرستو معینی به همراه فروغ تقی پور (۲۵ ساله) و مادرش نسیم جباری (۵۸ ساله) در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. نسیم جباری در آستانه نوروز با تودیع قرار از زندان آزاد شد. زهرا صفایی، پرستو معینی و فروغ تقی پور نیز اواخر فروردین ۹۹ از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.
از میان این افراد پرستو معینی و فروغ تقی پور نیز کماکان در زندان قرچک بسر میبرند.

همچنین گفتنی است که زهرا صفایی در سال ۸۵ بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود. وی همچنین در دهه شصت به عنوان فعال سیاسی مدتی را در زندان سپری کرده بود. پدر خانم صفایی معروف به “حاجی صفایی” یکی از بازاریان سرشناس تهران بوده که در سال ۶۰ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعدام شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: