زندگی کشاورز روی هواست امروز ۲۰ فروردین

ویدیو ها

تجمعات اعتراضی کشاورزان شرق اصفهان علیرغم تهدیدها ووعده و وعیدها ادامه دارد

روز دوشنبه بیستم فروردین ماه، کشاورزان شرق اصفهان علیرغم تهدیدها ووعده و وعیدها به تجمعات اعتراضیشان نسبت به عدم اختصاص حق آبه ادامه دادند ودست به تجمع وراهپیمایی درخوراسگان(واقع در شرق کلانشهر اصفهان) زدند.

لینک فیلم راهپیمایی تجمع کشاورزان شرق اصفهان در خوراسگان:

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1397/1/20/833294_485.mp4

قابل یادآوری است که این کشاورزان روز شنبه هیجدهم فروردین ماه درشهر اصفهان تجمع وراهپیمایی کردند:

ادامه تجمعات وراهپیمایی کشاورزان شرق اصفهان دراعتراض به عدم توزیع عادلانه آب بر اساس حقابه‌ها

صبح روزشنبه هیجدهم فروردین ماه کشاورزان شرق اصفهان در ادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم توزیع عادلانه آب بر اساس حقابه‌ها ،درحاشیه پل خواجو تجمع کردند و سپس به سمت اداره آب منطقه ای اصفهان در ضلع جنوبی زاینده رود راهپیمایی کردند وبه اجتماعشان مقابل ساختمان این شرکت ادامه دادند.

کشاورزان با سردادن شعارهایی همچون ،آب زاینده رود حق مسلم ماست، پول نمی خواهیم آب می خواهیم، ‘زاینده رود من کو’ و….اعتراضاتشان را بنمایش گذاشتند.

کشاورزان معترض شرق اصفهان در پایان تجمع اعلام کردند در صورت عدم رسیدگی به مشکلاتشان ومتحقق نشدن خواسته هایشان به اعتراضاتشان ازجمله تجمعات ادامه خواهند داد.

قابل یادآوری است که روز گذشته مجمع نمایندگان مجلس استان اصفهان از کشاورزان معترض شرق اصفهان خواسته بودند،از هر گونه تجمع اعتراضی پرهیز کنند وامروز نیزاستاندار اصفهان گفت: هیچ دلیلی برای تجمع وجود ندارد.

کشاورزان با تجمعات اعتراضی وراهپیمایی امروز واعلام اینکه تا تحقق خواسته هایشان به تجمعاتشان ادامه خواهند داد پاسخ دندان شکنی به مجمع نمایندگان مجلس استان اصفهان واستاندار دادند وعزم راسخشان را برای احقاق حقوق بحقشان بنمایش گذاشتند.

خاطرنشان می شود،مناطق شرق اصفهان بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که مردم آن اغلب به کشاورزی اشتغال دارند، اما خشکسالی، آنان را بشدت در معرض مشکلات شغلی و معیشتی قرار داده است.

این کشاورزان که از مناطق زیار، جرقویه، ورزنه، اژیه، هرند، برآن و خوراسگان واقع در شرق اصفهان هستند، می گویند خشکسالی و جاری نشدن زاینده رود برای کشت پاییزه، مشکلات معیشتی آنان را دو چندان کرده است.

سهم کلی حقابه کشاورزان شرق اصفهان از زاینده رود حدود ۴۰۰ میلیون مترمکعب است، اما این میزان در سال های اخیر اختصاص نیافته و با وجود جریان یافتن زاینده رود در مقطعی از سال گذشته تنها حدود ۴۰ درصد از یکصد هزار هکتار زمین های کشاورزی شرق اصفهان، زیر کشت رفت و امسال بدلیل رها نشدن آب برای کشت پاییزه این رقم با کاهش زیادی روبه رو شده است.

همچنین طبق مصوبه شورای هماهنگی زاینده رود، با توجه به اینکه ذخیره آب در سد زاینده رود به کمترین میزان طی ۵۰ سال اخیر رسیده است، امکان توزیع آب کشاورزی در سال زراعی جاری وجود ندارد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: