زهرا جمالی: گفتند همکاری نکنید می‌گوییم جاسوس موساد بوده‌اند

خبر

«زهرا جمالی» ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ برای گذراندن دوران محکومیت خود به دلیل مخالفت با «حجاب اجباری»، به زندان «دیزل‌آباد» کرمانشاه منتقل شده است.

در روزهای گذشته رسانه‌ها از نگرانی نزدیکان این فعال مدنی نسبت به وضعیت او در روزهای شیوع کرونا در قرنطینه زندان خبر داده بودند.

زهرا متولد ۱۳۶۹ در روستای «فش» از توابع شهرستان «کنگاور» است. او همراه خواهرش، به دلیل شرکت در «کمپین چهارشنبه‌های سفید» و مخالفت با حجاب اجباری، اسفند سال ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد. در نهایت نیز بیدادگاه  ضدانقلاب کنگاور او را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به شش ماه حبس کاهش یافت.

زهرا پیش‌تر » گفته بود با پی‌گیری و فشارهای امام‌جمعه این شهرستان، پرونده‌ای دیگر توسط سپاه استان کرمانشاه برای او در بیدادگاه کیفری استان باز ‌شده بود که در آن دادگاه به ۹۱ روز حبس، دو میلیون تومان جزای نقدی و ۵۴۸ ساعت شرکت در کلاس‌های «عفاف و حجاب» در حوزه علمیه محکومش کرده بودند.

در این فیلم، زهرا جمالی می‌گوید: «روز یازدهم اسفند ۱۳۹۷ به اطلاعات احضار شدم و روز بعدش، یعنی سیزدهم بیدادستانی من را خواست. بیدادستان قبل از صدور قرار وثیقه ۲۵ میلیون تومانی، من را به شکل بدی تهدید کرد و بعد از همه تهدید‌ها گفت اگر این گفته‌ها را جایی بازنشر و یا به کسی بازگو کنی و یا این که با رسانه‌های خارج از کشور مصاحبه کنی، تو را به اطلاعات سپاه استان کرمانشاه می‌سپارم و آن‌ها می‌دانند با تو باید چه کار کنند تا به کارهای کرده و نکرده اعتراف کنی و می‌گویم شکنجه‌ات کنند.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شعار دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد: تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی شهرکرد

تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اعتراض به تبعیض پرداخت حق کرونا و کارانه در حیاط دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند با شعار؛ شعار دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد #مرگ_بر_خامنه_ای #اعتصابات_اعتراضات_سراسری_فروپاشی_رژیم

خبر
علی تمیمی و جگرگوشه اش محمد🥀 قبل و بعد از آبان۹۸

چه زندگی ها که کشتید چه آغوشها که از فرزندان دریغ کردید چه چهره های معصوم و بیگناهی که به خون کشیدید چه فرزندانی را یتیم کردید …

خبر
مادر این فرزندان خردسال را کشتید،حالا دست بر گلوی پدرشان گذاشته اید تا او را هم به قتل برسانید.

در کدام مکتب و مرامی آموزش دیده اید که این سان راحت کمر به قتل مادران و پدران می بندید بی هیچ گناهی؟ شیطان چه عهد و پیمانی با شما بسته که شادی را در نطفه خفه می کنید و غم و تاریکی و ظلمت را گسترش می دهید؟ #عباس_دریس …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: