اواخر هفته گذشته بود که خبر بازداشت تعدادی از کارگران شرکت هفت‌تپه، بار دیگر به اخبار این شرکت، شکل امنیتی بخشید.

در همین رابطه، فرزانه زیلابی، وکیل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با اشاره به این مسئله در گفتگو با امتداد، اظهار داشت:

اتهام کارگران بازداشتی هفت تپه، اخلال در نظم عمومی بوده و پرونده آن‌ها به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش ارجاع شده است. امروز با وکالت قبلی که از آقایان یوسف بهمنی و ابراهیم عباسی منجزی داشتم، اعلام وکالت کرده و با دو کارگر دیگر، آقایان حمید ممبینی و مسعود حیوری، جهت اعطای وکالت در زندان دیدار داشتم.

تفهیم اتهام و بازجویی‌های کارگران بازداشتی هفت‌تپه، بدون دسترسی به وکیل انجام شده است

بازداشت این کارگران در روز تعطیل(پنجشنبه) صورت گرفته و تفهیم اتهام و بازجویی‌های آن‌ها نیز، بدون دسترسی به وکیل انجام شده است. مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری شوش در روز شنبه، عملا باعث تعطیلی دادگستری شده و امروز هم رئیس دادگستری و دادستان حضور نداشتند. پیگیری من و نمایندگان کارگری از جانشین رئیس دادگستری نیز بی‌پاسخ و بی‌نتیجه ماند.

وثیقه پنجاه میلیونی تا کنون به کارگران ابلاغ نشده

ظاهرا وثیقه پنجاه میلیونی برای کارگران تعیین شده، ولی به آن‌ها ابلاغ نشده است. همه موارد یاد شده و تعلل در ابلاغ قرار، موجبات طولانی شدن بازداشت کارگران را بدون هیچ ضرورتی فراهم کرده است.

وثیقه پنجاه میلیونی تا کنون به کارگران ابلاغ نشده و باید در نظر داشت که این قرار از نظر نوع و میزان، قرار متناسبی نیست. مضاف بر اینکه، تامین آن از عهده کارگر نیز خارج است . با این همه، موافقت یا عدم موافقت دادستان با قرار وثیقه پنجاه میلیونی مشخص نیست.

پس از ساعت‌ها سردرگمی در دادگستری شوش، پرونده کارگران پیدا نشد!

لازم به ذکر اینکه، امروز پس از ساعت‌ها سردرگرمی در دادگستری شهرستان شوش و تا پایان وقت اداری، پرونده کارگران پیدا نشده و در نتیجه، امکان دسترسی وکیل به پرونده و مطالعه آن هم فراهم نشد.

درحالی که این روزها، مسئله کارگران باید دغدغه اصلی مسئولان باشد، اما گویا همه در خواب به سر برده و این مسئله به عمد یا غیر عمد، جزو مسائل کم اهمیت ودسته چندم مسئولان دادگستری قرار گرفته است.

ابتلای تعدادی از زندانیان زندان دزفول به کرونا

همچنین، کننده دیگر اینکه، ظاهرا تعدادی از زندانیان زندان دزفول، محل بازداشت کارگران نیز به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و این مسئله نگرانی کارگران و خانواده‌های آن‌ها را به دنبال داشته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: