زینب جلالیان زیر فشارهای روحی – روانی برای ابراز ندامت و همکاری با وزارت اطلاعات

خبر

زندانی سیاسی زینب جلالیان زیر فشارهای روحی – روانی برای ابراز ندامت و همکاری با وزارت اطلاعات همچنان در بند قرنطینه زندان یزد محروم از حق تماس و ملاقات بسر میبرد.

زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد زینب جلالیان همچنان در بند قرنطینه زندان یزد، محروم از حق تماس و ملاقات با خانواده‌اش، در تبعید بسر میبرد.

♦️در این گزارش به نقل از نزدیکان زینب جلالیان آمده است: «از زمان انتقال خانم جلالیان به زندان یزد وی تنها یک بار موفق به تماس تلفنی کوتاه با خانواده اش شده است. او در این تماس به خانواده اش گفته بود که از طرف حفاظت زندان یزد به وی گفته اند تا زمان اعلام ندامت و همکاری با بازجویان امنیتی از کلیه حقوق یک زندانی محروم خواهد شد».

♦️این منبع در این گزارش ضمن اشاره به فشار و تهدید خانواده جلالیان افزوده است:‌« مدتی پیش پس از چندین مصاحبه علی جلالیان پدر زینب با رسانه ها و نهادهای حقوق بشری ماموران اداره اطلاعات ماکو اقدام به بازداشت او کردند. وی که سالخورده و بیمار است یک شب را در اداره اطلاعات تحت بازجویی گذرانده و آنجا مورد تهدید قرار گرفت. این پدر سالخورده در حال حاضر به قید وثیقه آزاد شده است».

♦️این منبع همچنین گفت: «تیمی از بازجویان اداره اطلاعات که تحت عنوان «وکلای حقوق بشری» اواخر خرداد امسال در زندان قرچک ورامین به ملاقات زینب جلالیان رفته بودند وی را تهدید کردند تا زمانی که ابراز ندامت نکرده و با بازجویان اداره اطلاعات همکاری نکند این تبعید و فشارها ادامه خواهد داشت. یکی از مأموران امنیتی که خود را «سیروان رحیمی» از سنندج معرفی کرده است شماره ای در اختیار زینب قرار داده تا در صورت پشیمانی از روند فعلی که در پیش گرفته و تمایل به همکاری، با وی تماس بگیرد».

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 ممانعت از اعزام رضا خندان مهابادی به بیمارستان

مسئولین و عوامل زندان اوین از اعزام رضا خندان مهابادی، عضو کانون نویسندگان ایران به بیمارستان ممانعت بعمل می آورند. این زندانی سیاسی که در زندان اوین محبوس است از بیماری‌هایی همچون آرتروز گردن، فشار خون و مشکلات ریوی رنج می برد و نیاز به درمان و رسیدگی های پزشکی …

خبر
حتا نمایندگان حکومتی هم اقرار به نابودی زندگی کارگران می کنند.

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران: ۹۵ درصد جامعه کارگری کشور زیر خط فقر زندگی می کنند علی محمد عزیزی، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه ۹۵درصد جامعه کارگری کشور بدون امنیت شغلی و زیر خط فقر زندگی می کنند گفت: قانون کار بسیار کهنه و قدیمی است. …

خبر
🔴 گلایه جمعی از پرسنل پاکبان مترو تهران به دلیل پرداخت نشدن حق الزحمه

🔴 گلایه جمعی از پرسنل پاکبان مترو تهران به دلیل پرداخت نشدن حق الزحمه عیدی سنوات سال ۹۸ ۱۵روز حقوق اسفند ۹۸ ۲ماه حقوق برج ۸و۹ سال جاری تمام زحمت نظافت ایستگاه هاوتمام کارهای سخت برای ما بچه های خدمات ولی برای حقوق دادن هیچ کس به فکر ما نیست …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: