#زینب_جلالیان تنها زندانی سیاسی زن محکوم به حبس ابد، از زندان خوی به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

خبر

 

زینب جلالیان کیست و به چه جرمی به حبس ابد محکوم شده؟
#شکنجه

تیمی از نیروهای امنیتی با حضور در زندان خوی و بدون ارائه دلیل مشخصی زینب جلالیان را با خود برده‌اند.“
✅ مسئولان زندان خوی بە خانوادە جلالیان گفتەاند کە احتمالا پرونده‌ایی تازه برای زینب جلالیان گشوده شده است و به نظر می‌رسد او را به بازجویی درباره اتهامات جدید به یکی از زندان‌های استان تهران منتقل کرده‌اند.
✅ زینب جلالیان زندانی سیاسی کرد، متولد سال ١٣۶١ روستای دیم قشلاق شهرستان ماکو می باشد و از سال ۱۳۸۷ بدون داشتن حق مرخصی در زندان به سر می‌برد.
✅ وی در سال ۱۳۸۶ در کرمانشاه بازداشت و در آذر ماه ١٣٨٧ از سوی شعبە یک بیدادگاه ضد انقلاب کرمانشاه بە ریاست قاضی مرادی به اتهام خروج غیر قانونی از کشور به یک سال حبس تعزیری و به اتهام محاربه از طریق عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شد. حکم اعدام زینب جلالیان در سال ١٣٨٨ از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.
✅ در آبان ماه ١٣٩٠ حکم اعدام زینب جلالیان از اعدام بە حبس ابد کاهش یافت.
✅ زینب جلالیان از زمان بازداشت در زندان دیزل آباد کرمانشاه محبوس بودە و سال ١٣٨٨ بە مدت پنج ماه بە بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل شدە و دوبارە بە این زندان بازگرداندە شدە بود.
✅ این زندانی سیاسی نهایتا در آذرماه ١٣٩٣ با موافقت دادستانی و ادارە اطلاعات از زندان کرمانشاه بە زندان خوی منتقل و از آن زمان در زندان خوی محبوس بودە است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند

شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند بجای والدین خود، با به دست گرفتن بنرهای #فریاد_کارگران_گرسنه و #از_یاد_رفته خشم و نا امیدی خود را نسبت به مسئولان ابراز کردند. #فریاد_کارگران_گرسنه

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: