نگرانی عفو بین‌الملل از قطع اینترنت و “سرکوب خونین” در ایران

همچنین لازم به ذکر است که در خبری دیگر :

کمیسر عالی حقوق بشر استفاده از مهمات جنگی علیه تظاهرکنندگان را محکوم کرد
🔻 کمیسر عالی حقوق‌بشر ۱۹نوامبر ۲۰۱۹ – ۲۷آبان
🔻 ما عمیقا به نقض قوانین و معیارهای بین‌المللی در مورد استفاده از زور، از جمله شلیک مهمات جنگی علیه تظاهرکنندگان در ایران در طول اعتراضات که روز جمعه آغاز شد و تا این هفته ادامه داشته است، نگران هستیم. ما به ویژه نگران استفاده از مهمات جنگی هستیم که باعث مرگ شمار قابل توجهی در سراسر کشور شده است.

روپرت کولویل، سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد: “اعتراضات با این طبیعت و در این مقیاس، نشانه نارضایتی های عمیق و غالباً بنیادی است که نمی توان آنها را به سادگی کنار زد.

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل در توییتی از اوضاع فعلی ایران ابراز نگرانی کرده است.

عفو بین‌الملل می‌نویسد، از گزارش‌های حاکی از ده‌ها کشته، صدها زخمی و بیش از هزار بازداشتی در اعتراضات ایران “وحشت‌زده” شده است.

اعتراضات در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر) در پی اعلام نرخ جدید بنزین آغاز شد به ده‌ها شهر گسترش پیدا کرده و تا کنون ده‌ها کشته و زخمی بر جا گذاشته است. بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی ایران، تا به‌حال بیش از هزار نفر بازداشت شده‌اند.

این اعتراضات که در ابتدا علیه گرانی بنزین آغاز شده بود به‌سرعت رنگ و بویی دیگر پیدا کرد و با مطرح شدن سایر مطالبات کل نظام را نشانه گرفت. مقام‌های ایران در تلاش برای مهار اعتراضات اینترنت را از عصر شنبه ۲۵ آبان قطع کرده‌اند.

photo_سازمان ملل

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: