f1

سازمان ملل متحد شمار زنانی که توسط تروریست‌های “دولت اسلامی” مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند را ده‌ها هزار نفر تخمین زده است. سازمان ملل متحد از دولت عراق خواسته از این زنان حمایت کند. فرزندان این زنان در خطر هستند. سازمان ملل متحد در گزارشی جدید اعلام کرده که ده‌ها هزار دختر و زن عراقی مورد تجاوز جنسی نیروهای داعش قرار گرفته‌اند.

 دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو خواستار آن شده است که از این زنان قربانی داعش حمایت شود. این زنان باید در امنیت زندگی کنند و بدانند که مهاجمان به سزای اعمال خود خواهند رسید. ستیزه‌جویان جریان تروریستی “دولت اسلامی” این دختران و زنان را ربوده و آنها را به زور مسلمان کردند. این قربانیان مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند، زندانی و تحقیر شدند و افراط گرایان مسلمان با آنان چون کنیز رفتار کردند.

 کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو بخصوص از دولت عراق خواسته است به کودکان این زنان مورد تجاوز قرار گرفته یاری رساند. این کودکان اغلب شناسنامه‌ای در اختیار ندارند، زیرا بر مبنای قانون، پدر و مادر باید برای دریافت شناسنامه کودکان، سند ازدواج خود را ارائه دهند. کودکان حاصل از تجاوزهای جنسی اما هیچ مدرکی از پدر بیولوژیک خود که یکی از ستیزه‌جویان جریان تروریستی “دولت اسلامی” است، در دست ندارند.

 دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در عراق و همچنین کمیسیون حمایت‌های این سازمان جهانی در این کشور، از دولت عراق خواسته است با کمک‌های خود نگذارد تفاوتی میان این کودکان و دیگر کودکان عراقی بوجود آید. سازمان ملل متحد نگران آن است که این کودکان مورد سوء استفاده سازمان‌های خلاف‌کار مختلف در عراق قرار گیرند.

 سازمان ملل شمار دقیق زنان و دخترانی را که قربانی حملات جریان تروریستی “دولت اسلامی” قرار گرفته و به آنها تجاوز جنسی شده را نمی‌داند، اما بر مبنای آمار این سازمان از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون بیش از ۳۵۰۰ نفر تنها از دختران و زنان اقلیت ایزدی توسط جریان تروریستی “دولت اسلامی” دزدیده شده‌اند. یکی از سخنگویان کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو اعلام کرد که هیچ اطلاعی از ۱۶۰۰ نفر از این ربوده‌شدگان در دست نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: