مائده شعبانى نژاد متولد ۱۳۸۱ ساکن شهر آبادان،ایستگاه ۷ (سلیچ)، دانش آموز سال اول دبیرستان دخترانه ریحانه و یکى از دانش آموزان نمونه شهر آبادان،که در روز  چهارشنبه ۲۶ مهر ماه سال جارى از مدرسه توسط اداره اطلاعات بازداشت شده است.

خانواده مائده شعبانى مى گویند: “یک روز قبل از بازرسى منزل و بازداشت مائده شعبانى نژاد از مدرسه اش، در ۲۵ مهر ماه احضاریه از شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان آبادان براى ما فرستادند و در همان روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر او را بازجوئى کردند و روز بعد او را بازداشت کردند”

مائده شعبانى نژاد، روز سه شنبه ۲ آبان با مادرش براى چند دقیقه تلفنى صحبت کرده است اما از دلیل بازداشتش به مادرش چیزى نگفته است.

پدر مائده شعبانى نژاد مى گوید: تا کنون دلیل بازداشت دخترم مشخص نیست،مائده شعر حماسى وملى به زبان عربى مى گوید وهمچنین در فضاى مجازى حضور دارد، اما تا کنون اتهام او براى ما مشخص نیست و مادرش تا کنون موفق نشده که او را ببیند، هر روز به خانواده وعده مى دهند که امروز دادگاهى مى شود و آزاد خواهد شد.

این دانش آموز دختر ۱۵ ساله فرزند یک شاعر عرب و خود نیز شعر مى گوید،مائده شعبانى نژاد دختر عموى شاعر و معلم ‘هاشم شعبانى نژاد’ که به اتهام محاربه با خدا اعدام شد.

‘شهید شعبانى نژاد’ از تمام سازمانهاى حقوق بشرى ومدافعان حقوق کودک درخواست مى کند که در مشخص شدن سرنوشت دخترش به این خانواده کمک کنند وفشارهاى لازم را برحکومت جمهورى اسلامى ایران اعمال کنند.unnamed-1-136x200

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: