سعید اقبالی جوانی آزادیخواه و فعال حقوق کودک و حقوق بشراست اما به پنج سال حکم ناعادلانه محکوم شده است

سعید اقبالی جوانی است که فعال حقوق کودک و حقوق بشر بوده است این جوان هیچ کار خلاف ،دزدی ،اختلاس نکرده است اما برایش زندان و جرم ساخته اند
جرمش را گفته اند تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی و از این دست مزخرفات‌ که برای تمامی جوانان اگاه و ازادیخواه ما در نظر گرفته اندو۵ سال حکم داده اند.
اخر تا به کی این جرم های واهی و ساختگی جوانان را اسیر زندان وپشت میله ها ی زندان اسیر میکنند …
ازادی حق تمام جوانان ایران است
#زندانی سیاسی ازاد باید گردد.
#زندان حق این جوانان فداکار و دانا نیست.

سعید اقبالی روز ۱۱ خرداد و نادر افشاری روز ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ بازداشت و برای تحمل دوران حبس ۵ ساله خود راهی زندان شدند.پیش از این شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه حکم زندان سعید اقبالی و نادر افشاری را صادر کرده بود. حکم سعید اقبالی در شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر عینا تائید شد اما پرونده نادر افشاری علیرغم اعتراض به رای صادره به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشد.

✔️ سعید اقبالی در پی اعتراضات سال۹۶ در منزل خود در کرمانشاه بازداشت شد و پس از مدتی به زندان اوین تهران منتقل شده بود.

✔️ این فعال مدنی در شهریورماه۹۸ در شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه محاکمه و به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و در مجموع به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

✔️حکم صادره علیه سعید اقبالی در بیدادگاه بدوی، در سال ۱۳۹۸ از سوی بیدادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد که بنابر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس برای وی قابل اجرا است.

✔️ نادر افشاری در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۶ بازداشت و بعد از ۴۸ روز با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

✔️ نادر افشاری شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و در مجموع به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که بنابر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس برای وی قابل اجرا است.

✔️ پرونده این فعال مدنی علیرغم اعتراض به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشد.

✔️ نادر افشاری یک بار دیگر نیز در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۷ در جریان اعتراضات سراسری مردادماه در کشور، بازداشت و به یکی از خانه‌های امن وزارت اطلاعات در گوهردشت کرج منتقل شد. اوپس از ۱۳ روز با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: