زندانی سیاسی سعید تمجیدی، متولد ۱ خرداد ۱۳۷۱ ساکن محله خزانه تهران، دانشجوی رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی می باشد.

وی از معترضان شرکت کننده در اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ است که اکنون در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، محبوس است.

سعید تمجیدی به همراه محمد رجبی در تاریخ ۲۹ آبان ۹۸ پس از بازداشت امیرحسین مرادی، به کشور ترکیه گریختند. اما پس از مدتی توسط ترکیه دستگیر شده و به ایران دیپورت و متعاقب آن نیز هر دو بازداشت شدند.

سعید پس از بازداشت توسط پلیس امنیت بازرگان، بشدت مورد شکنجه قرار گرفت.

بازجویان طی دوران بازداشت، سعید تمجیدی و محمد رجبی را از پا آویزان کرده و آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. در دوران بازداشت، وی از حق دسترسی به وکیل محروم بوده است و مورد انواع شکنجه‌های جسمی و روانی قرار گرفته است.

سعید تمجیدی علاوه بر اعدام به اتهامات واهی «مشارکت در سرقت مسلحانه مقرون به آزار در شب»  به ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و به اتهام «خروج غیرقانونی از کشور»  به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده‌است.

درود . حمید کاشانی زندانی سیاسی محبوس در تهران بزرگ ، ساعتی پیش تماس گرفت و گفت ؛ همچنان همراه دوستان همبندش در اعتصاب غذای اعتراضی هستند . حمید که بشدت سرما خورده با صدای نحیفی صحبت می‌کرد گفت ؛ دیروز هم از سازمان زندان ها شخص مسنی برای گفتگو با ما آمد که از مطالبه خود کوتاه نیامدیم . حمید کاشانی ، محمد ابوالحسنی ، سینا بهشتی ، محمود علینقی ، سعید تمجیدی ، محمد ترکمان ، امیرحسین مرادی از جمله زندانیان سیاسی در تیپ دو ، سالن نه و ده زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذای اعتراضی بسر می برند . دقایقی پیش هنگام نوشتن این گزارش ، محمد ابوالحسنی ، زندانی سیاسی و از اعتصاب کنندگان ، زنگ زد و گفت ؛ حال سینا بهشتی به هم خورده و او را به بهداری بردند و باز به همان شکل بدون رسیدگی برگرداندند . از سوی دیگر به جهت اعتصاب غذا این دوستان درگیر کاهش وزن و افت فشار هستند و آستانه تحمل آنها پایین آمده و متاسفانه به سبب عدم رسیدگی ها ، ممکن است وارد فاز عصبانیت شوند و همین اسباب صدمات بیشتر روحی و جسمی به این زندانیان سیاسی معترض گردد . با توجه به این شرایط ، لازم هست که هر چه زودتر مقامات مسئول به وضعیت و مطالبات زندانیان اعتصابی رسیدگی کنند تا بیش از این جان آنها به خطر نیفتد . تقاضایم از هم میهنان ارجمند ، کنشگران و رسانه ها این است که همراه با این زندانیان سیاسی دربند و دادخواه ، همصدایی و همدلی کنند تا شرایط آزادی آنها و دیگر زندانیان سیاسی فراهم گردد ..
برگرفته از صفحه اينستاگرام زرتشت احمدى راغب

پ ن : چند نفر از این افراد را می‌شناسید؟

همه‌ی اینها بازداشت شدگان آبان در هواخوری زندان هستند؛ جمعی که صدای یک ملت شدند.⁩

سعید تمجیدی ۲۸ساله، محکوم به اعدام؛ اعاده دادرسی شده

محمد رجبی ۲۶ ساله، محکوم به اعدام؛ اعاده دادرسی شده

میلاد ارسنجانی ۳۲ساله، محکوم به ۹سال حبس.

ابوالفضل کریمی در زمان بازداشت کمتر از ۱۸سال داشت.

مابقی نیز از بازداشت‌شدگان بی‌نام و نشان آبان ۹۸ هستند؛ اگر می‌شناسید بنویسید که همه صدایشان باشیم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: