سمیه راموز زندانی سیاسی بوشهری توسط پلیس ترکیه در خطر دیپورت .مدارک وحکم بیدادگاه پیوست خبر میباشد

خبر

#سمیه_راموز، فعال مشروطه‌خواه که بعد از آزادی از زندان با قرار وثیقه، از کشور خارج شده، شب گذشته در تلاش برای خروج از ترکیه و رفتن به کشوری امن، در فرودگاه بازداشت شد و هم‌اکنون در مسیر انتقال به محلی نامشخص در خاک ترکیه است.

او در این ویدئو که لحظاتی قبل ضبط شده، از احتمال دیپورتش به ایران می‌گوید و از هم‌میهنان و به ویژه مدافعان حقوق بشر درخواست کمک می‌کند.

سمیه راموز در بهار و تابستان امسال، ۷۵ روز را در زندان بوشهر در بازداشت به سر برد. او بعد از آزادی با وثیقه، تا مدتها درگیر درمان آسیب‌های جسمی دوره بازداشت ازجمله درد ناشی از پارگی کبدش در اثر ضرب‌‌وشتم در زمان بازداشت بود.

از همه هم میهنان و بویژه فعالین حقوق بشر خواهشمندیم از دیپورت سمیه راموز و تحویل وی به جانیان نظام فاسد آخوندی، جلوگیری بعمل آورند.

«سمیه راموز» که روز بیست اردیبهشت توسط مامورین اطلاعات دست گیر شد…
آن روز که برای دستگیری ایشان با دومامور زن به همراه اطلاعات وارد منزلشان شدند، درگیری شد و او از ناحیه کبد و دودست مسدوم شده، وی با تحمل درد شکم ودستان دوماه نیم در زندان مرکزی بوشهر بدون دکتر ودارو سپری کرده وتنها چیزی که بغیر از داروی قلبش استفاده میکرده مسکن بوده وهرچقدر در زندان میگفت دکتر برای معاینه بیاد و ببینه چرا من درد دارم و تقاضایی هم که برای پزشکی قانونی نوشته بود ترتیب اثر نکرد.
وی را برای پزشکی قانوی اعزام نکردن ولی بعد از ۶/۵/۹۹ که به قید وثیقه آزاد شد ولی همچنان درد داشت، بهمراه پدر به بیمارستان میرود و انجا سنوگرافی از شکم میکنند و متوجه میشوند کبدش لخته خون بوجود آمده و زیر نظر پزشک متخصص شروع به درمان میکند

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: