سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران :یلدای ستم شکسته بادا

خبر

یلدای ستم شکسته بادا
روز همگان خجسته بادا
زنجیر ستم ز پای ملت
با وحدت ما گسسته بادا

یلدا بر آزادیخواهان، زحمتکشان و صلح دوستان شادباش!

یلدای امسال را با اندوهی گران به پیشواز می رویم. یلدایی بدون پدران، مادران، خواهران، همسران و کادر پزشکی از جان گذشته. یلدایی بدون یارانی چون فریبرز رییس دانا اقتصاددان، رضافراهانی کنگرانی کارگر خیاط، علیرضا جباری نویسنده، محمدرضا شجریان صدای خس و خاشاک، منوچهر آشتیانی جامعه شناس مارکسیست، مرتضارحیم پناه سندیکالیست و کوهنورد. یلدایی بدون فرزندان معترض به زندگی رقت بار و مادران و پدران دغدار. یلدایی که در پس آن بی گمان صبحی روشن خواهد رسید. به یادشان شمعی خواهیم افروخت تا روشنایی بخش یلدایمان باشند.
شب یلدا به کام همه شیرین. از زحمتکشانی که در عرصه تولید کار می‌کنند تا کارتن خواب و گورخوابی که در سوز سرمای امشب به دنبال جان پناهی هستند.
یلدا بر پرستارانی که جان انسان ها را نجات می‌دهند و بر زنان تن‌فروشی که سیستم اجتماعی حاکم، آنان را وادار به تن‌فروشی کرده است تا نانی به خانه ببرند، نیز شاد.
یلدا بر رانندگانی که در جاده‌ها آواره نانی هستند و کودکان کاری که در خیابان و کارگاههای کوچک استثمار می‌شوند تا نانی به خانه ببرند نیز، شیرین.
یلدا بر استادان و آموزگارانمان که شب را کنار می‌زنند تا صبحی روشن را آشکار کنند نیز چون آب گوارا.
یلدا بر شب‌شکنان پشت دیوارهای زندان که صبح را در اتحاد خلق می‌بینند، شاد.
یلدا بر کودکان گل فروش، همچون گل و نوازندگان خیابانی که سازشان شادی برای انسانها به ارمغان می آورد ولی سرما بر جانشان مستولی می گردد، چون نان گرم لذیذ.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران، یلدای باستانی را به عموم مردم ایران شادباش گفته شبی پر از شادی و گرمی خانه‌ها را با خنده‌هایی پر از عشق در این روزگار سخت برایتان آرزومندست.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
۲۹آذر ۱۳۹۹

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
نامه سرگشاده زندانی سیاسی حامد قره‌اوغلانی به رئیس قوه قضاییه دیکتاتوری ولایت فقیه

زندانی سیاسی حامد قره‌اوغلانی ، محبوس در زندان ارومیه، با انتشار نامه‌ سرگشاده‌ای، خطاب به ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، احکام صادر شده علیه خود را نتیجه «پرونده‌سازی بی‌شرمانه» نهادهای امنیتی حاکمیت دیکتاتوری معرفی کرده است. حامد قره‌اوغلانی ۳۴ ساله، شهروند ارومیه و دانشجوی انصرافی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه …

خبر
محمد مساعد، روزنامه‌نگار، پس از بازداشت در شهر وان ترکیه، در خطر دیپورت به ایران قرار دارد

  محمد مساعد، روزنامه‌نگار زیر حکم حبس، که در حال حاضر در ترکیه به‌سر می‌برد، در پی بیماری به بیمارستانی در شهر وان ترکیه منتقل شده، اما به او گفته شده است که به زودی به پلیس مرزی ایران تحویل داده خواهد شد. 🔷محمد مساعد در جریان اعتراضات سراسری آبان …

خبر
من اگر خدا بودم چه کار هایی می کردم؟

من اگر خدا بودم چه کار هایی می کردم؟ دوست دارید بدانید؟ با ما همراه شوید. #خبرگرصدای_بیصدایان @mansoor1999 https://t.me/khabargar

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: