سندیکای کارگران نیشکر به همبستگی همه کارگران نیاز دارد

تجمع کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق

صبح امروز19شهریورماه،جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق،دست به تجمع مقابل کارخانه وساختمان مدیریت شرکت زدند.

براساس گزارشی که امروز با امضای کارگران نیشکر هفت تپه رسانه ای شد، از ساعت ۱۱صبح امروز 19 شهریور پس از۳ ماه پرداخت نشدن حقوق خرداد، تیر و مرداد کارفرمای نیشکر در یک اقدام بی سابقه در تاریخ نیشکرهفت تپه فقط اقدام به پرداخت حقوق ثابت کارگران کرد که این موضوع باعث شد که کارگران بخش های مختلف شرکت، غیر از کشاورزی که بیرون کارگاه و درمزارع مشغول بکارهستند بصورت خود جوش و هم صدا ابتدا از جلوی کارخانه و سپس درب مدیریت شرکت اقدام به تجمع کنند که قائم مقام مدیریت شرکت درجمع کارگران متحصن شرکت در اظهارنظری قلدرمابانه وغیرقانونی و گستاخانه به کارگران اعلام کرد: هرکس شرایط موجود را نمیتواند تحمل کند استعفا بدهد و از شرکت برود که با اعتراض شدید کارگران مواجه شد.

متاسفانه سکوت معنی دار نماینده شهر، فرماندار و استاندارخوزستان باعث شده است که این فرد ناکارآمد بجای اعلام شرمندگی و ناتوانی و واگذاری شرکت به دولت طوری سخن بگوید که گویی کارگران رعیت و برده ایشان بوده و دوران فراعنه مصراست البته زمانی که این کارفرما با افراد مسئول ناکارامد شهرستان و استانی طرف باشد باید همانند کارفرمای چسب هل تبریز اینگونه همه را به مسخره بگیرد.

خبرگر ، گزارشات دقیقی از رشوه دادن به مقامات محلی از سوی سیامک افشار مدیر کارخانه دریافت کرده است. شرایط ریز وضعیت را هم برخی از کارگران بدین شرح اعلام کرده اند.
هفتپه‌از اردوگاه کار اجباری نازی ها بدتر شده است
کار بی حقوق و مواجب همراه با تحقیر
همه‌ کارگران دارن توی فقر می لولند اما جسارت‌ ندارند
مثل خانه ای که‌چیزی ندارد اما ترس از دزدی صاحبش را می نرساند
خسته شدیم از فقر از ستم از بی عرضگی خودم

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.