#سهیلا_حجاب، که ششم آبان ماه در پیامی صوتی از زندان کرمانشاه شعار «نه سازش، نه تسلیم، فقط سقوط رژیم» را داده بود، در پی آن پیام به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و با محدودیت‌های بیشتری در زندان مواجه شد.
او از ناحیه پا و کمر آسیب زیادی دید. برای سهیلا حجاب پرونده جدیدی گشوده شد و او را روز گذشته در حالی که نای حرکت نداشت، با ویلچر به دادگستری کرمانشاه برای تفهیم اتهام در ارتباط با ارسال فایل صوتی از زندان بردند.

نزدیکان سهیلا حجاب می‌‌گویند که حال سهیلا اصلا خوب نیست و بسیار بیمار است و جان او در خطر است. با این وجود باز هم بر او، با اعمال محدودیت‌ها و شکنجه‌ها، فشار مضاعفی وارد می‌کنند.

یکی از دوستان خانم حجاب می‌گوید:
«سهیلا حجاب در زندان به حکومت قانون، در ادامه جنبش مشروطیت می‌اندیشند و خواهان یک سامانه‌ی سیاسی کارآمد مبتنی بر اصول دموکراتیک و حقوق بشر در ایران یکپارچه است، لطفا صدای سهیلا و هم‌اندیشان او باشید و اجازه ندهید این صداها خاموش شوند.»

سهیلا حجاب در خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۳ میلیارد تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه سهیلا حجاب را بابت اتهاماتی ازجمله “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی، تشویش اذعان عمومی به قصد آشوب و تشکیل گروه غیرقانونی” محکوم کرد که با اعمال ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است. او، روز شنبه ۳ خردادماه ۱۳۹۹، پس از تائید حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد. او در سال ۱۴۰۰ از زندان قرچک ورامین به زندان سنندج تبعید و در تاریخ ۱۷ دیماه ۱۴۰۰ به کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه منتقل شد.
#فراخوان_۱۰_تا_۲۰_دی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: