سه روز بازجویی از زندانیان عقیدتی سیاسی پس از انتقال ناگهانی

افشاگری

زندانیان عقیدتی -سیاسی زندان رجایی شهر کرج انور خضری، داوود عبداللهی، قاسم آبسته و ایوب کریمی که روز شنبه ۳۱ فروردین ماه ۹۸، به محل نامعلوم منتقل شده بودند، به زندان رجایی شهر بازگردانده شدند.
پیش از این گمان می شد که این چهار زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت جهت برگزاری دادگاه به زندان مهاباد منتقل شده اند. اینک روشن شده است که این زندانیان به مدت سه روز در اداره آگاهی شاپور تهران در بازداشتگاه انفرادی بوده و مورد بازجویی قرار گرفته اند. در پزشکی قانونی از این زندانیان آزمایش DNA گرفته شده و سپس به زندان رجایی شهر بازگردانده شده اند.
پس از مراجعه خانواده و وکلای زندانیان به شعبه دوم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب مهاباد به آنان گفته شده که این چهار زندانی در آینده نزدیک جهت رسیدگی پرونده به مهاباد منتقل خواهند شد. همچنین امکان دادن نیابت به یکی از دادگاههای تهران یا کرج وجود دارد.
لازم به ذکر است که پرونده این زندانیان عقیدتی – سیاسی به اتهام ترور «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد، از سال ۸۸ تاکنون بلاتکلیف باقی مانده است.
این زندانیان اتهام شرکت در مبارزات قهرآمیز را رد کرده و گفته‌اند تنها به دلیل اعتقادات خود و فعالیت‌هایی همچون شرکت در جلسات و پخش مطالب مذهبی دستگیر شده‌اند. آنها مدعی هستند در هنگام بازجویی مورد شکنجه روحی و فیزیکی قرار گرفتند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

افشاگری
رکودشکنی آمار مرگ بر اثر کرونا در کرمانشاه

رکودشکنی آمار مرگ بر اثر کرونا در کرمانشاه ◾️دوشنبه ۱۴ مهرماه ، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ تن در استان کرمانشاه با تشخیص قطعی ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. «مهدی محمدی» ، رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام …

افشاگری
ثبت سندی دیگر در «سیاه نامه» جنایت های خامنه ای نادر مختاری به خاک سپرده شد🌹

د نادر مختاری ۱ مهر ۹۹ در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد🌹 وقتی خانواده برای شناسایی پیکر وی به سردخانه کهریزک مراجعه کردند، فقط چشم‌های او را نشان دادند و اجازه ندادند خانواده پیکر را کامل ببینند چون نادر را شکنجه کرده بودند و آثار شکنجه در بدن …

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: