سپاهیان فراری ، دزد های حکومتی ، مافیای شهرداری و بیت

در پی افشای اختلاس نجومی دو فرمانده سپاه بازداشت شدند

نوشته شده در تاریخ‫:‬ 10 خرداد 1396.

بازداشت سردار مسعود مهردادی عضو هیئت مدیره بنیاد تعاون و مغز متفکر اقتصادی سپاه همراه شده است با متواری شدن عيسی شريفی قائم مقام شهرداری تهران.

به گزارش پناهنده نیوز، در حالی که اخبار مربوط به قرارداد بسیار کلان مشکوک و بحث برانگیز واگذاری پروژه های عمرانی شهرداری تهران به سپاه پاسداران در روزهای اخیر بر سر زبانها افتاده، خبرها ابتدا حاکی از فرار قائم محمدباقر قالیباف شهردار تهران به سوئد بود و بعد به بازداشت دو فرمانده ارشد سپاه در فعالیتهای اقتصادی رسید. امضای این افراد در پای قراردادی ۲۰ هزار ميليارد تومانی دیده می شود که بین سپاه پاسداران و شهرداری تهران در تيرماه سال ۱۳۹۳منعقد شده و بر اساس آن بانک انصار متعلق به بنياد تعاون سپاه به عنوان بانک عامل تعيين شده است.

خبر امضای تفاهم‌نامه ميان شهرداری تهران و سپاه پاسداران نخستين‌بار روز دوشنبه ۱۶ تيرماه ۱۳۹۳منتشر شد که مشخص می کرد بر اساس اين قرارداد، پروژه‌های عمرانی تهران تا سقف ظرفيت ۲۰ هزار ميليارد تومان (حدود ۶ میلیارد دلار آمریکا) به مدت چهارسال به سپاه پاسداران واگذار شده که ۱۰ هزار ميليارد تومان یعنی نصف آن باید از سوی شهرداری تهران به صورت نقدی پرداخت میشد.

علاوه بر امضای مسعود مهردادی جانشين اقتصادی بنياد تعاون سپاه و عیسی شریفی قائم مقام متواری شهردار تهران، امضای محمدباقر قاليباف شهردار تهران، سيد داود هاشمی معاون مالی و اقتصاد شهری، از سوی شهرداری تهران و همچنين سرتيپ پاسدار جمال‌الدين آبرومند معاون فرمانده کل سپاه و رئيس هيات مديره بنياد تعاون سپاه به همراه سيدپرويز فتاح مديرعامل وقت و رئیس فعلی کمیته امداد نیط در پای تفاهنامه مذکور به چشم می‌خورد.

به نقل از آمدنیوز، خبرگزاری نزدیک به طرفداران دولت روحانی، سردار مسعود  مهردادی عضو هیئت مدیره بنیاد تعاون سپاه پاسداران، بانک انصار، شرکت ارتباطات سیار، شرکت مخابرات و همچنين ده‌ها شرکت و نهاد ديگر متعلق به سپاه پاسداران که در “هولدینگ یاس” متعلق به بنیاد تعاون سپاه پاسداران در سمت مدیریت عاملی مشغول به فعالیت اقتصادی بوده، به دلیل مشارکت در اختلاس کلان مالی سیزده هزار میلیارد تومانی به همراه سردار سیف (سجادی‌نیا) قائم مقام خود توسط سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده است.
به نوشته این منبع، یکی از عمده فعالیت‌های هولدینگ یاس، شناسایی اموال و املاک ارزشمند و مشکل‌دار بوده است. این هولدینگ وابسته به سپاه پاسداران، اموال و املاک ارزشمند و مشکل‌دار بسیاری از ایرانیان خارج و داخل کشور را به قیمت نازل خریداری کرده و پس از حل مشکلات آن‌ها در شهرداری‌ها، سازمان زمین شهری و ادارات مربوطه، با قیمت‌های واقعی به فروش می‌رساندند.
درباره سوابق سردار مسعود مهردادی در سپاه پاسداران اطلاعات چندانی منتشر نشده؛ تنها در جمع‌آوری آثار و خاطرات برخی از سپاهيانی که در جنگ با عراق کشته شدند، از وی تقدير شده است. از جمله، در گردآوری خاطرات و يادداشت‌های سردار حسن باقری، از پاسدار مسعود مهردادی نيز در کنار افراد شناخته شده‌ای از سپاه پاسداران همچون يحيی رحيم صفوی، محمدباقر قاليباف، عزيز جعفری، قاسم سليمانی، حسن پلارک و علی اکبر خوش لهجه قدردانی شده است.

مسعود مهردادی، عضو هيئت مديره بنياد تعاون سپاه، تقريبا بر صندلی هيئت مديره تمامی شرکت‌های ريز و درشت و مهم تحت تملک سپاه پاسداران، از بانک انصار گرفته تا شرکت مخابرات ايران تکيه زده است به گونه‌ای که از وی به عنوان مغز متفکر امپراطوری اقتصادی سپاه نام برده می‌شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.