سپیده قلیان: امید اسدبیگی کجاست؟ فساد قوه قضاییه بر ما پوشیده نیست !

زندانیان

محمدمهدی حاج‌محمدی ، رئیس سازمان زندانها و ورزش تامینی و تربیتی کشور ، روز جمعه ۷ خرداد با انتشار آکسی در حساب کاربری توییترش ، نوشتن بازدید از زندان بوشهر ، با سپیده قلیان ، فعال مدنی و کارگران مطبوعاتی انجام داده است.

▪️رئیس سازمان زندانها ادعا کرد که شخص “وضعیت پیگیر سپیده قلیان” است و از “شرایط و امکانات در اختیارش راضی بود” و از “شیرینی هایی که خودش در زندان بسته شده است تعارف کرد”. رئیس سازمان زندانها همچنین تأکید کرد که سپیده قلیان از «بابت سختی رفت و آمد خانواده های نگران بودجه»
سپیده قلیان در پاسخ به پیگیری توسط رئیس سازمان زندان ها و تعارف شیرینی گفت:

▪️«گفته شخص شخص پیگیر در حال حاضر نبوده ام و از آنجا که شما شیرینی تعلیم داده اید به نتایج دلخواه خود رسیده اید. بهتر است قبل از اینکه بروم سر اصل ماجرا چند نکته را به شما یادآوری کنم. اولا من به تنهایی آن شیرینی ها را نپخته می شود ، استفاده از تلاش و تلاش زندانیان زنی بود که به صورت شورایی یک کارگاه را اداره می کند تا تلخی حبس ناعادلانه داشته باشد را برای شیرین کردن شما. رضايتمندي اعضاي كارگاه نيز به اين خاطر بود كه شيريني پزي براي آنها تمرين خواهرانگي و هم چنين مصونيت ويرايش شده است كه با هر ابزاري از آنها گرفته شده است. »

▪️سپیده قلیان در مکالمه با یکی از اعضای شیرینی پزی زندان بوشهر به نام “محبوبه رضایی” گفته است ، یک زندانی سیاسی با حکم دو سال و شش ماه حبس که گفته او بر اساس ابلاغیه دادگاه است ، به عنوان رسمی از حق مرخصی محروم شده است.

▪️سپیده قلیان در پاسخ به نگرانی‌های مطرح شده توسط رئیس سازمان زندان‌ها در خصوص سختی و مسافت طولانی خانواده برای دیدار با او، همچنان مطالبات کارگران هفت تپه را به پرسش می‌گذارد:

▪️«در اولین و آخرین مکاتبه‌ام از شما می‌خواهم به جای اینکه بعد از دو سال نگران وضعیت من و خانواده‌ام شوید یا به کیلومترهایی که آنها طی می‌کنند فکر کنید، برگردیم به سوال اصلی: امید اسدبیگی کجاست؟ همدستان غارتگر هفت‌تپه کجا هستند؟فساد قوه قضاییه بر ما پوشیده نیست.»

▪️سپیده قلیان یادآور می‌شود که پس از دو سال مطالبات آنها همچنان به قوت خود باقی مانده است و به گفته او «این فساد با هیچ رنگی پاک‌شدنی نیست.»

او در بخش دیگری از سخنانش به شکایت مقام‌ها و مسئولان نهادهای امنیتی درباره خودش می‌پردازند:

▪️«در جریان دیدارهای قبلی با مقامات ، نه بیماری ایمنی همیشه شاکی بود و هم باعث شد تا چرا آنها را به دلیل تفکیک انداختهام ، چرا قاضی ناظر به زندان است؟ جواب سوالتان را اینجا ببینید ، مرز ما با کسی که در سفر به سنندج اعلام کرد “الگوی ما در زندانبانی لاجوردی است” کاملا مشخص است. حتماً در دیدار بعدی به جای تعارف شیرینی های کارگاه پنگ به سمت شما مشت و لگد پرتاب خواهم کرد. پنگ در گویش بوشهری به معنی خوشه خرما است. مردمان جنوب آزاد در طول تاریخ رنج میدارد را به نخل و تزکیه موادشان را به خوشه خرما سپرده کرد. »/ منبع: رادیو زمانه
دوشنبه 10 خرداد 1400

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
فوری:‌ انتقال مجدد آرمان عبدالعالی به انفرادی برای اجرای حکم اعدام

اعدام قریب الوقوع آرمان عبدالعالی آرمان عبدالعالی، برای بار دوم در ده روز گذشته، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. حکم اعدام او قرار است در روز های آتی انجام شود. آرمان یکبار در هفته گذشته برای اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل شد و خانواده اش …

ویدیو ها
نرگس محمدی: آتنا دائمی ۶ سال بدون مرخصی در زندان است

بیست و چهارم مهرماه ۱۴۰۰ حضور شهناز اکملی مادر زنده یاد مصطفی کریم‌بیگی ، نرگس محمدی به همراه پدر و مادر آتنا دائمی زندانی سیاسی در پشت دیوارهای زندان‌لاکان رشت. آتنا دائمی بیش از شصت روز است که از حق تماسی تلفنی محروم است و خانواده می بایست در این …

زندانیان
جواد لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت شد

روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه، فعال مدنی، جواد لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران در حین بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جواد لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در مشهد بازداشت وبه مکان نامعلومی منتقل …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: