🔹اعلام اعتصاب غذای زنان درویش زندانی به تبعیت از دکتر نورعلی تابنده

ا لحظه انتشار این خبر، ۷۱ درویش زندانی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. ۶۸ تن از مردان دراویش در زندان «فشافویه» و سه تن از زنان درویش در زندان اوین در تماس خود از زندان، ضمن اعلام اعتصاب غذای خود گفته‌اند: «ما جمعی از درویشان زندانی در اعتراض به اخبار و وضعیت نگران کننده‌ قطب درویشان، آقای نورعلی تابنده و رفع محدودیت‌های ایشان و بازگشایی حسینیه و مجالس درویشی، دست از دارو و غذا خواهیم کشید.»
امتناع غذا و دارو از سوی دکتر تابنده در اعتراض به ممنوعیت ملاقات درویشان با او در منزل شخصی خود توسط ماموران امنیتی و نگرانی از وضعیت درویشان زندانی انجام شده است.
منابع خبری «ایران‌وایر» می‌گویند: «در پی بسته شدن حسینیه‌های درویشان در سراسر ایران، جلسات ملاقات و گفت‌وگوی رو در روی دکتر تابنده با آن‌ها لغو شده است.»
به گفته آن‌ها، چهار نوبت در هفته در منزل شخصی این قطب درویشان گنابادی در «گلستان هفتم» خیابان «پاسداران» تهران مجالسی برگزار می‌شد که این مجالس هم پس از حوادث گلستان هفتم ملغی شده‌اند.
بعد از حوادث #گلستان_هفتم در اول اسفند ۱۳۹۶، «حسینیه امیرسلیمانی» که در آن مجالس درویشان گنابادی برگزار می‌شد، تعطیل شد.
دکتر نورعلی تابنده پس از یک سال حصر خانگی، با فشارها و پی‌گیری‌های شاگردانش، به تازگی توانسته بود ملاقات‌ با درویشان را در منزل شخصی‌ خود از سر بگیرد. اما شنیده‌ها حاکی از آن هستند که این ملاقات‌ها دوباره ممنوع شده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: