سکته قلبی زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز در زندان مرکزی کرج

روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۹۸، زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز در زندان مرکزی کرج دچار سکته قلبی شد.
آقای فراحی شاندیز ۵۸ ساله که هشتمین سال محکومیت ۱۲ ساله خود را در زندان مرکزی کرج می گذراند، روز چهارشنبه دچار درد شدید در قفسه سینه شد. به گزارش یک منبع مطلع، او را به طور اورژانس به بیمارستان شریعتی کرج منتقل کردند. پس از اکوگرافی قلب، پزشک سکته قلبی این زندانی سیاسی را داد.
این منبع می افزاید: «بیمارستان شریعتی کرج از نظر امکانات ضعیف است و فقط برای رفع نیازهای اولیه بهداشتی ساکنین منطقه ساخته شده و بخش قلب ندارد. بنابراین امکان رسیدگی مناسب به این زندانی سیاسی را ندارد».
لازم به ذکر است که بیمارستانهای طرف قرارداد زندانها از ضعیفترین بیمارستانها از نظر امکانات پزشکی هستند. علت انتخاب این بیمارستانها عدم پرداخت هزینه از طرف مسئولان زندان است.
آقای فراحی شاندیز به دلیل تغذیه ناسالم و شرایط نابهنجار حاکم بر زندان به دیابت مبتلا شده است. نیروهای امنیتی همراه این زندانی سیاسی از دیدار خانواده با او ممانعت بعمل آورده اند.
روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه، کارشناسان سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای نگرانی خود را از عدم دسترسی زندانیان سیاسی و بازداشت شدگان در ایران به خدمات درمانی مناسبت ابراز کردند. آنها اعلام کردند که بارها نگرانی خود را از وضعیت زندانیان سیاسی بیمار ابراز کرده اند، اما بازداشت شدگان و زندانیان همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی مناسب بی بهره هستند.

زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز فارغ التحصیل رشته مهندس برق و دبیر فیزیک و ریاضی دبیرستان های تهران، در ۸ سال گذشته در اثر شکنجه دچار ضایعاتی در بینایی، شنوایی و شکستگی دنده شد. در سال ۹۲ در زندان اوین پس از ضرب و شتم توسط عوامل زندان دچار نقض در بینایی (لکه سیاه) در چشم راستش شد که مانع بینایی چشم راست است. در سال ۹۶ نیز توسط رئیس زندان مرکزی کرج (ندامتگاه کرج) بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته به طوری که دچار ناشنوایی در گوش چپ و شکستگی پهلو گردید. او هم اکنون بر خلاف اصل تفکیک جرائم در زندان مرکزی کرج زندانی است.
۲۱ تیر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: