سیاست شما تعامل با نیروهای امنیتی برای سرکوب دانشجویان است : نامه سرگشاده سُها مرتضایی به ریاست دانشگاه تهران

سها مرتضایی فعال صنفی دانشجویی دانشگاه تهران محکوم به تحمل ۶ سال حبس تعزیری است و این دانشجوی نخبه با آنکه موفق به کسب رتبه ۱۰ کنکور دکتری علوم سیاسی شد اما با اسم رمز «نقض در پرونده»، «ستاره دار» شد.

در دوران ریاست شما بر دانشگاه تهران در حالی که فشارهای نیروهای امنیتی و حضور آنان در دانشگاه محرز بوده است، نه تنها اقدامی از جانب شما صورت نگرفت، بلکه همواره شاهد همکاری دائمی میان حراست دانشگاه تهران و وزارت اطلاعات بودیم تا آنجا که ساختمان حراست را گاهی به اتاق بازجویی برای بازجوهای وزارت اطلاعات بدل ساخت. پس آنچه تاکنون برآورد عملکرد شما بوده است بیش از تعامل میان دانشجو با ریاست دانشگاه، تعامل دانشگاه با نهادهای امنیتی است….

سها مرتضایی فعال صنفی و دانشجوی ستاره‌دار دانشگاه تهران،رتبه ۱۰ کنکور دکتری علوم سیاسی،در نامه‌ای به نیلی رییس دانشگاه تهران نسبت به سیاست مسئولین دانشگاه در قبال شوراهای صنفی و سکوت آنان در مقابل حکم‌های حبس‌ طولانی دانشجویان اعتراض کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: «در دوران ریاست شما بر دانشگاه تهران در حالی که فشارهای نیروهای امنیتی و حضور آنان در دانشگاه محرز بوده است، نه تنها اقدامی از جانب شما صورت نگرفت، بلکه همواره شاهد همکاری دائمی میان حراست دانشگاه تهران و وزارت اطلاعات بودیم تا آنجا که ساختمان حراست را گاهی به اتاق بازجویی برای بازجوهای وزارت اطلاعات بدل ساخت. پس آنچه تاکنون برآورد عملکرد شما بوده است بیش از تعامل میان دانشجو با ریاست دانشگاه، تعامل دانشگاه با نهادهای امنیتی است.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: