در سالروز بازداشت مریم اکبری منفرد، 13 سال حبس بدون یک روز مرخصی

۹ دیماه ۱۳۹۹ سالروز بازداشت مریم اکبری منفرد فقط بخاطر تماس و ارتباط خانوادگی

#مریم_اکبری_منفرد ۱۰ دی ۱۳۸۸ بازداشت و در دادگاه انقلاب به ۱۵سال #زندان محکوم شد. مریم مادر ۳ دختر است.برادر اولش ۱۳۶۰ #اعدام شد.برادر دومش ۱۳۶۳ #اعدام شد. برادر سومش تابستان ۱۳۶۷ #اعدام شد. خواهرش تابستان ۱۳۶۷ #اعدام شد.

بازداشت مریم اکبری منفرد در نهم دیماه ۸۸ و بعد از حوادث عاشورا بوده است. او سپس در ۱۱خرداد ۱۳۸۹ توسط قاضی صلواتی، به ۱۵سال حبس تعزیری محکوم شد. وی در دادگاه اجازه تعیین وکیل نداشت و وکیل تسخیری برای وی تعیین کردند. اتهام این زندانی سیاسی محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران است. وی این اتهام را وارد ندانسته و قبول نکرد. قاضی صلواتی در دادگاه به وی گفته بود: «تو جور خواهر و برادرانت را می‌کشی».

مریم اکبری منفرد پس از حدود ۹ ماه شکنجه و بازجویی و حبس در یکی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین، به زندان رجایی شهر منتقل گردید و از اردیبهشت ۹۰ به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در بند متادون و بند زنان زندان اوین و از مهرماه ۸۹ در زندان رجایی شهر تحمل حبس می‌کرد و در اردیبهشت ۹۰ به زندان قرچک ورامین منتقل شد. اما پس از اعتراضات مکرر به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد.

مریم اکبری روز چهارشنبه ۲۱خرداد۹۹، برای تفهیم اتهام در پرونده جدید به شعبه دوم دادسرای زندان اوین احضار گردید. این پرونده جدید، به دلیل شعار دادن علیه «جمهوری اسلامی» در شب ۲۲بهمن در بند زنان گشوده شد. وی به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور، عدم دریافت کتبی ابلاغیه دادگاه و همچنین عدم دسترسی به وکیل از حضور در این جلسه بازپرسی خودداری کرد.

زندانی سیاسی مریم اکبری، پس از ۱۲ سال حبس و زندان بدون یک روز مرخصی درمانی، روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹ بصورت ناگهانی و با اعمال خشونت از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد.

«تبعید مریم اکبری به زندان سمنان را هیچ مرجع قانونی نمی پذیرد. دادستانی و اجرای احکام دستور انتقال او را نمی پذیرند. امین وزیری که دادیار زندانیان سیاسی است نیز می گوید که انتقال او به دستور ما نبوده و مسئولیتی نمی پذیرد. اما رئیس زندان سمنان امیر اصغری اعلایی می گوید ما دستور گرفته ایم که مریم اکبری در این زندان باشد.»

مریم اکبری منفرد به بیماری کبد چرب مبتلا شده است. او پیش از این عمل کیسه صفرا انجام داده و صفرای وی را خارج کرده اند. وی قادر به استفاده از غذای زندان نیست و با وجود اینکه خانواده‌اش مخارج غذای او را تامین می‌کنند، اما به دلیل نبود الزامات و محل آشپزی وی قادر به درست کردن غذای مورد نیاز و رژیم غذایی که پزشک برای او تعیین کرده، نیست.

مریم اکبری منفرد در سمنان، با زندانیان جرائم عادی و خشن در یک محل نگهداری می‌شود

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: