سیف‌الاسلام قذافی: ایتالیا همچنان به‌سواحل لیبی به‌عنوان مستعمره خود نگاه می‌کند

f4

«سیف الاسلام قذافی »پسر معمر قذافی در خصوص تحرکات جدید ایتالیا در خصوص لیبی گفت: ایتالیا علت اصلی ویرانی لیبی است و هنوز هم به سواحل لیبی به عنوان مستعمره خود نگاه می کند.

به نقل از روزنامه «الوطن» لیبی، سیف الاسلام ، سیاست ایتالیا در خصوص لیبی را استعماری و فاشیستی توصیف کرد و گفت آنها همچون گذشته لیبی را مستعمره رم می دانند. وی افزود: ایتالیایی ها همدلی و روابط دو کشور بر اساس اصل همسایگی را خراب کردند زیرا آنها به ناتو اجازه دادند از خاک و پایگاه های نظامی این کشور برای بمباران مناطق مختلف لیبی استفاده کند، اکنون نیز آنها کشتی های خود را برای تحریک احساسات این مردم مجاهد و به دلیل رفتارهای غیر مسئولانه برخی مسئولان لیبایی به سمت لیبی می فرستند.

سیف الاسلام قذافی فرزند دوم معمر قذافی و همسر دوم او، صفیه فرکاش متولد 5 ژوئیه 1972 میلادی در منطقه باب‌العزیزیه در طرابلس است. او فارغ التحصیل مقطع دکتری رشته اقتصاد از یکی از دانشگاه های انگلیس است. دیوان بین‌المللی کیفری، حکم دستگیری معمر قذافی، سیف الاسلام و عبدالله سنوسی رئیس سازمان اطلاعات و امنیت رژیم سابق قذافی، به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت را صادر کرده بود.

سیف الاسلام در ماه نوامبر سال 2011در لیبی دستگیر و زندانی شد و در ژوئن 2017 اعلام شد سیف الاسلام قذافی عفو و از زندان آزاد شده است. این روزها تحرکات سیف الاسلام بسیار افزایش یافته است.چند روز پیش مشاور رسانه ای وی اعلام کرد بزودی شبکه تلویزیونی تحت مدیریت سیف الاسلام در لیبی آغاز به کار می کند.

هفته گذشته ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش لیبی گفت: سیف الاسلام یک شهروند لیبیایی است و می تواند در آینده سیاسی لیبی نقش داشته باشد. پارلمان ایتالیا روز چهارشنبه طرح مأموریت نظامی نیروی دریایی این کشور را در لیبی تصویب کرد و پس از آن، نخستین کشتی نیروی دریایی ایتالیا پس از دریافت مجوز به سوی طرابلس حرکت کرد.

در این ماموریت یک کشتی لجیستیکی و یک شناور گشتی به کار گرفته شده است که با گارد ساحلی لیبی همکاری می کنند. نظامیان ایتالیایی در این ماموریت مجوز واکنش به تیراندازی و حمله را به منظور دفاع از خود دارند. ‘روبرتا پیننوتی’ وزیر دفاع ایتالیا گفت: با ماموریت جدید دریایی ایتالیا در آب های لیبی، هیچ آسیبی به حاکمیت این کشور وارد نمی شود، چرا که هدف ما تقویت آن است.

السراج رئیس دولت وفاق لیبی روز 23 ژوئیه (اول مرداد ماه) در نامه ای از ما درخواست حمایت فنی و دریایی کرد و دولت ایتالیا با این ماموریت جدید دریایی، حمایت لجستیکی و عملیاتی از واحدهای دریایی لیبی را از طریق فعالیت های مشترک و هماهنگ، تضمین می کند.
لیبی به مدت سه دهه مستعمره ایتالیا بوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.