دو فرمانده ارشد سپاه، با کلیدواژه “شهید حججی” دو جمله گفته‌اند که معنای واقعی‌شان جمله‌ی مشهور فیلم “آژانس شیشه‌ای” است: «فقط عباس گوشت قربونی بود؟!»

سردار سلامی درباره نحوه اسارت و شهادت بچه‌های سپاه در آن نقطه گفته:
“با حمله‌ی انتحاری داعش، بچه‌ها در تله افتادند و همگی شهید شدند و برخی هم مانند شهید حججی، اسیر شدند و بعداً به شهادت رسیدند!”

ترجمه‌ی نظامی سخنان سردار سلامی این است که در شبیخون داعش به مواضع سُست و خاکریزهای غیرحرفه‌ای سپاه در دشت وسیع «طیف» همگی نیروها کشته و یا اسیر شده‌اند!

سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه هم گفته: “سپاه ۳۰ هزار نفر مثل شهید حججی را «سازماندهی» کرده است!”
که معنای واقعی این سخن هم این است که ما ۳۰ هزار گوشت قربانی دیگر داریم!

گوشت قربانی حرم؟ بشار اسد؟ یا روسیه؟ قضاوت با خودتان. اما در حمله اخیر اگر روسیه پشت نیروهای سپاه را خالی نکرده بود، آیا این همه تلفات (که هنوز آمارش را نگفته‌اند!) روی دست سپاه می‌ماند؟

بله. ما هزاران نیروی ساده‌دل داریم که گمان می‌کنند برای دفاع از حرم اهل بیت به سوریه می‌روند! چیزی که نداریم وفاداری «شریک روس» است که برادران سپاه، زیادی روی آنها حساب باز کرده‌اند.
روسیه‌ای که موقع شلیک موشک‌های کروز آمریکایی به سوریه، دکمه پدافند اس۳۰۰ خود را خاموش کرد. و در جنگ دشت «طیف» هم پشت نیروهای سپاه را خالی کرد تا به راحتی “قیچی” شوند و مثل حججی، پسر محجوب نجف‌آباد، مفت مفت به اسارت داعش درآیند.

نیروهای سپاه به عنوان «پیاده‌نظام روسیه»، در جنگ نیابتی کشته می‌دهند و فرماندهان سپاه دلخوش‌اند که هنوز ۳۰ هزار نفر گوشت دم توپ «مثل شهید حجحی‌ها» دارند!

بچه‌های سپاه دیگر باید فهمیده باشند که این، «جنگ ما» نیست. بازی شطرنجی است که سپاه نهایتاً «سرباز پیاده» آن است که سرنوشتی جز حذف شدن ندارد.

بچه‌های ساده‌دل سپاه بهتر است بیش از این فریب نخورند. «مؤمن باید زیرک باشد» تا حتی مردنش در بستر هم «شهادت» باشد. روی «بهانه» دفاع از حرم اهل‌بیت، یا «دور کردن داعش از ایران» بیشتر فکر کنند. این بهانه‌ها را باور کنید، روزگاری باید به خوش‌باوری امروزتان حسرت بخورید. آقایان حاضرند ۳۰ هزار حججی هم بدهند تا رفیق پوتین، از «حکومت آنها» حمایت کند! ولی رفیق پوتین، هرگز شریک و حامی مطمئنی نیست. به وقتش آن فرماندهان هم می‌فهمند که فریب خورده‌اند و آنها هم “قیچی” می‌شوند! هرچند حالا فکر می‌کنند با زرنگی، از حضور در منطقه جنگی دورند و قربانی دم توپ نمی‌شوند. آنها هزار هزار حججی را قربانی حرص و نادانی خود می‌کنند. اما خودشان هم دست آخر، قربانی یک بازی بزرگتر می‌شوند…

حیف از امثال «محسن حججی‌» که قربانی بی‌تدبیری سرداران سپاه شوند. حیف از این جوانان ساده‌دل که قربانی شطرنج سیاسی پوتین و «بقای خاندان فاسد» بشار اسد شوند. بچه‌ها! به این هم فکر کنید که «شهادت بدون فکر»، آیا نزد خداوند ارزشی دارد؟ من شک دارم!

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: