شرایط وخیم ومتاستاز سرطان «آرش صادقی» در زندان به شانه و سینه اووشرایط ویروس کرونا ومتوقف شدن روند درمان این زندانی سیاسی

خبر

آرش صادقی، زندانی سیاسی که به خاطر انتقاد از جمهوری اسلامی به ۱۹ سال زندان محکوم شده است،‌ به رغم ابتلا به سرطان در زندان بدون مداوا رها شده است.

به رغم «متاستاز» (گسترش و مهاجرت سلول‌های سرطانی به بافت‌های دیگر)‌ بیش از یکسال است که روند مداوای او منقطع بوده و بعضا با تاخیر دنبال شده است.

لازم به توضیح است که به دلیل ویروس کرونا این زوج زندانی از ملاقات با خانواده نیز محروم هستند و پس از دستگیری مجدد گلرخ ایرایی و انتقال ایشان به زندان قرچک ورامین که نوعی شکنجه گاه و تبعید گاه زندانیان سیاسی میباشد این زوج زندانی از تماس تلفنی و ملاقات یکدیگر هم محروم هستند ولازم به یا داوری ایست که گلرخ ایرایی در زندان قرچک در بند معتادین وقاتلین وجانیان میباشد که به دستور دادیار جنایتکار امین وزیری و اطلاعات سپاه انجام شده است

وبا توجه به شرایط بیماری سرطان آرش صادقی با وجود وضعیت وخیم جسمی و خطر ابتلا به ویروس کرونا برای این زوج فعال مدنی وحقوق بشر از مرخصی شان نیز جلوگیری شده است

 

پس از بازداشت مجدد گلرخ ایرایی، همسر این زندانی سیاسی، در تاریخ ۱۸ آبان ۹۸ و انتقال این فعال مدنی به زندانی قرچک ورامین راه‌های ارتباطی آرش صادقی، از جمله تماس تلفنی و ملاقات با همسرش، به دستور بیدادستان تهران ودادیار زندانیان سیاسی امین وزیری و  سازمان اطلاعات سپاه قطع شده است. تا به امروز دلیل موجهی را برای این محرومیت‌ها اعلام نشده است و تنها به آقای صادقی گفته شده که «شما مستحق داشتن تماس تلفنی و ملاقات نیستید.»

«آرش صادقی در فروردین ماه سال ۹۷ در زندان به بیماری کندروسارکوم (نوعی سرطان بدخیم استخوان) مبتلا شد و پس از آن برای جراحی به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد. اما پس از جراحی با دستور دادستان تهران و فشار اطلاعات سپاه، روند درمان قطع شد. این درحالی بود که پزشک معالج این زندانی سیاسی، اواخر سال ۹۸ اعلام کرده بود بیماری او به ناحیه بازو، شانه، و دو استخوان بالای سینه متاستاز کرده و او را در شرایط بدی قرار داده است. این در حالی است که در ماه‌های گذشته به خاطر شیوع کرونا، روند درمان صادقی عملا متوقف شده است.»

آرش صادقی، زندانی سیاسی در بیدادگاه ضد انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی، نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام به ۱۵ سال زندان محکوم شده است. همچنین قاضی بیدادگاه حکم ۴ سال حبس تعلیقی این زندانی ۳۲ ساله را اجرایی کرد. به این ترتیب آرش صادقی ۳۲ ساله مشغول گذراندن حکم ۱۹ سال زندان خود برای فعالیت‌های مسالمت‌آمیز در زمینه حقوق بشر است. آرش صادقی فعالیت‌های خود را مسالمت‌آمیز و در چارچوب اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌داند و هیچ‌یک از موارد اتهامی را قبول ندارد.

آرش صادقی دی ماه سال گذشته با تاخیر سه ماهه پس از تشخیص بیماری، تحت ۳۰ جلسه پرتودرمانی قرار گرفت. به گفته پزشک معالج مداوای او نیازمند پرتودرمانی بیشتری است، اما با شیوع و گسترش ویروس کرونا و قرنطینه اکثر بیمارستان‌ها، مداوای این زندانی سیاسی باز هم به تعویق افتاده است.

«پس از عمل جراحی این زندانی سیاسی در سال ۹۷ طبق دستور پزشک معالج هر سه ماه یکبار باید از کل استخوان‌‌های بدن آقای صادقی اسکن انجام می‌شد تا اگر بیماری متاستاز کرد، مجدداً روند پرتو درمانی و یا شیمی درمانی به تشخیص پزشک در پیش گرفته شود، اما متاسفانه تا یک سال بعد از جراحی به آرش صادقی اجازه اعزام به بیمارستان داده نشده است.»

محرومیت از رسیدگی کامل پزشکی پیشتر نیز موجب وخیم شدن وضعیت بیماری برخی از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های ایران شده بود؛ از جمله علیرضا رجایی، زندانی سیاسی، که پزشکان پس از آزادی او از زندان به دلیل ابتلا به سرطان، ناچار به برداشتن بخشی از صورت و تخلیه یک چشم او شدند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
‍ کسی که به مردم “خس و خاشاک” گفت، امروز با آنجلینا جولی ازنابرابری در جهان سخن می گوید…

رو که نیست سنگ پای قزوین هم در مقابل جمهوری اسلامی کم آورده است. “#محمود_احمدی_نژاد، در تائید سخنان #آنجلینا_جولی، هنرپیشه مشهور آمریکایی علیه تبعیض و سلطه‌جویی گفت: «با سخنان جولی در مورد “وجود تبعیض بنیادین در جهان” موافق هستم. برای اصلاح وضع جهان همه با هم و متحد تلاش خواهیم …

خبر
بازجو خبرنگارھای وزارت اطلاعات! آمنه سادات ذبیح پور اینم یک جور دو شغلی بودنه!

اینم یک جور دو شغلی بودنه! ولی نه از سر نداری و فرودستی؛ واسه خدمت به فرادستان! آمنه_سادات_ذبیحی_پوردو شغل دارد. بازجویی در زندان و گزارشگری تلویزیون. او از قبل از اعدام نوید افکاری خبر داشت. جالب است که «آمنه سادات ذبیح پور» از همه مسائل امنیتی قبل از وقوع خبر …

خبر
مخالفت با حضور امیرحسین مرادی در مراسم تشییع پیکر پدرش

مراسم خاکسپاری پدر امیر حسین مرادی پدر امیرحسین مرادی صبح امروز با حضور ده‌ها نفر از اعضای خانواده و نزدیکانش در «بهشت‌زهرا» به خاک سپرده شد. خانواده‌های سعید تمجیدی و محمد رجبی هم در این مراسم حضور داشتند. مقامات قضایی اجازه ندادند که امیرحسین در مراسم دفن پدرش شرکت کند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: