ششمین روز اعتصاب غذای امیرمهدی طبسی در زندان اوین

امیر مهدی طبسی، زندانی محبوس در زندان اوین که از روز جمعه برای بار دوم دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است، در ششمین روز اعتصاب غذای خود با کاهش وزن و فشارخون مواجه شده است. مسئولین مددکاری بازداشتگاه اوین به وی مجددا وعده داده اند که در صورت شکستن اعتصاب به درخواست آزادی مشروط وی رسیدگی خواهد شد. با این حال طی هفته جاری همزمان با تداوم اعتصاب غذای وی حق ملاقات با خانواده نیز از او گرفته شده است.

امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۹۸، امیرمهدی طبسی، زندانی محبوس در زندان اوین، در ششمین روز اعتصاب غذای خود دچار کاهش وزن و افت فشار خون شده است.

با این حال همزمان با اعتصاب غذای آقای طبسی و در حالی که وزن وی به ۶۰ کیلوگرم رسیده، طی هفته جاری از ملاقات وی با خانواده جلوگیری شده است.

گفته می شود از سوی مسئولین مددکاری بازداشتگاه اوین روز جاری به آقای طبسی وعده داده شده که در صورت شکستن اعتصاب غذا و نوشتن درخواست توسط خانواده وی به درخواستش رسیدگی خواهد شد.

وعده مسئولین مددکاری در حالی صورت گرفته است که پیشتر همزمان با آغاز اعتصاب غذا از طریق رئیس اندرزگاه ۸ به آقای طبسی وعده داده شده بود که در تاریخ ۲۰ فروردین ماه با وزیری دادیار ناظر بر زندان ملاقات خواهد داشت. با این حال این وعده نیز عملی نشده است.

اعتصاب غذای این زندانی از روز جمعه در حالی ادامه دارد که وی به تازگی و در تاریخ ۱۲ فروردین ماه با وعده مساعد مسئولین مبنی بر رسیدگی به خواسته اش پس از ۶ روز به اعتصاب خود خاتمه داده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفته بود: “آقای طبسی به دلیل اعتصاب پی در پی و مصرف روزانه داروهای اعصاب و روان، دچار ضعف شدید جسمانی شده؛ به طوری که بدون کمک گرفتن قادر به راه رفتن نیست. روز جمعه به دلیل ضعف جسمی به صورت ناهشیار به بهداری منتقل شده و به دلیل ممانعت از دریافت سرم، مسئولین بهداری به صورت دست و پا بسته و با اجبار به وی سرم تزریق کرده‌اند”.

این منبع نزدیک به آقای طبسی همچنین گفته بود: “آقای طبسی سال گذشته در پی وعده‌های دروغین مسئولان و عدم موافقت با عدم تحمل حبس، چند بار اقدام به خودکشی کرد و به بیمارستان لقمان و طالقانی و رازی در امین آباد منتقل شده بود. در بهمن ماه سال گذشته نیز پدر امیر مهدی طبسی جهت پیگیری وضعیت پرونده وی به دفتر دادیار ناظر زندانیان سیاسی رفته و با برخورد بد و توهین آمیز ناصری، معاون دادستان زندان اوین مواجه شده و به صورت موقت نیز بازداشت شده بود”.

امیرمهدی طبسی و معصومه قاسم‌زاده، دو متهم به «همکاری با اسراییل» که هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم‌اند، هم اکنون در زندان اوین تحمل حبس می‌کنند؛ امیرمهدی طبسی از روز سه شنبه ۲۱ آذرماه با درخواست محاکمه علنی و آزادی بی‌قید و شرط در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

امیرمهدی طبسی و همسرش، معصومه قاسم‌زاده، در اول آبان ماه سال جاری برای اجرای حکم ده سال حبس به زندان اوین منتقل شدند؛ این حکم در حالی اجرا شده که این زوج طی محاکمه از حق دفاع محروم بودند و از سویی دیگر پزشکی قانونی و پزشکان زندان اوین به دلیل نوعی بیماری روانی برای امیرمهدی طبسی عدم تحمل کیفر صادر کرده‌اند.

✔️ امیرمهدی طبسی روز سه شنبه ۲۱ آذرماه درخواست محاکمه علنی و آزادی بی‌قید و شرط اعلام اعتصاب غذا اکنون و اکنون با کاهش وزن و فشارخون شدید رو به رو است.

✔️ امیرمهدی طبسی و معصومه قاسم‌زاده ملکشاه در ۲۰ شهریورماه سال ۹۰ از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

✔️ این شهروندان در زمان دستگیری به‌شدت از سوی مأموران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند به طوری که صورت امیرمهدی طبسی به دلیل جراحت‌های شدید مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد.

✔️ امیرمهدی طبسی طی بازجویی‌ها در پی شکنجه‌های شدید جسمی و روحی اعتراف‌نامهاجباری نوشت و متهم شد که با کشور اسراییل همکاری داشته است.

✔️ امیرمهدی طبسی و همسرش پس از ۲۹ روز بازجویی با سپردن جمعاً ۱۵۰ میلیون وثیقه از زندان آزاد گشتند.

✔️ این دو شهروند به همراه وکیلشان در دی‌ماه ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حاضر شدند اما مأموران در دادگاه وکیل را همراه با ضرب و شتم از جلسه بیرون کردند؛ مسئولان پرونده مدعی شدند: «این وکیل دفاع غیر می‌کند و وکلا حق دفاع از جاسوس را ندارند»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: